Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Stary Sącz]: 25 Spojrzeń

| 28 listopada 2017

Fotografia we współczesnym świecie stała się czymś tak prostym i  powszechnym, że  zatraciliśmy umiejętność  przeżywania patrzenia na nią. W jednej sekundzie spoglądamy  na ekran aparatu, a za moment na ekran telefonu  nie pamiętając już o poprzedniej chwili. Dlatego w tej wystawie prezentuje tylko jeden motyw wykonany różnymi aparatami i technikami, na bardzo odmiennych materiałach. Większość użytych technik fotograficznych pochodzi z XIX wieku. Są wśród nich: talbotypia, papier solny, mokry kolodion,  guma chromianowa, ambrotypia, gumoil, technika chromianowo proszkowa, cyjanotypia, odbitki srebrowe  z negatywów różnego rodzaju oraz kilka odmian w/w technik. Każde zdjęcie jest indywidualnym dziełem w wielu przypadkach niemożliwym do powtórzenia.

Michał Piotrowski – Artysta fotografik Rzeczypospolitej Polskiej, absolwent fotografii UMCS w Lublinie, nauczyciel, członek  Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Rzeczypospolitej, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Autor kilkudziesięciu wystaw  fotograficznych w kraju i za granicą. Zajmuje się fotografią socjologiczną i artystyczną. Jego prace można zobaczyć poza wystawami na stronie www.fotna.dlm.pl

Wystawa będzie prezentowana w „Galerii na piętrze” Zespołu Szkół Podstawowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, od 23 listopada do 5 stycznia 2018 r.

23 listopada 2017 – 5 stycznia 2018

 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!