Spotkanie z Ikoną – Barbara Ruchała – podsumowanie wernisażu

| 9 marca 2015

Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu zaprasza na wystawę Barbary Ruchały pt.”Spotkanie z Ikoną”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 6 marca o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Wystawę można oglądać do końca marca w godzinach pracy CIT tj. od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 w soboty 9.00 do 14.00.  W imieniu własnym i autorki serdecznie zapraszamy.

6 - 31 marca
Barbara Ruchała – urodzona w Nowym Sączu, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie – wychowanie plastyczne, nauczycielka w Zespole Szkół w Świniarsku. Malarską pasją zajmuje się od 30 lat. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, Krynickiego Stowarzyszenia Twórców „Galeria pod Kasztanem” oraz Sądeckiego Stowarzyszenia Regionalnego. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Przemyślu – uczestniczka „Bukowińskich Spotkań ze Sztuką”.

Uprawia malarstwo olejne i akwarele o różnej tematyce: pejzaż, portret, martwa natura, obrazy religijne, a w ostatnim czasie również ikony. Projektuje i wykonuje artystyczną biżuterię z drewna, szkła i materiałów naturalnych.

Wraz z innymi artystami bierze udział w licznych plenerach malarskich (Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Włochy, Czechy, Bułgaria, Albania oraz Słowacja) oraz wystawach w kraju i zagranicą (m.in. w chorwackim Splicie, słowackim Bardejowie oraz wielu miastach Polski). Obrazy autorki znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i wielu krajach Europy. Natomiast obrazy sakralne w kościołach na Ukrainie oraz Rumunii.

Więcej informacji o autorce oraz jej twórczości na stronie internetowej www.laura-art.pl.

Rozpoczęta 6 marca wystawa w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu ma dwoisty charakter. Kształtują go przede wszystkim przepiękne ikony Matki Bożej wykonane technikami: akryl na desce lub olej na płótnie. Druga część ekspozycji Pani Barbary Ruchały to biżuteria artystyczna, którą sama projektuje i wykonuje z drewna, szkła czy materiałów naturalnych. Wspominając ten szczególny wernisaż mamy na uwadze ciepłą atmosferę, jaka panowała tego wieczoru gdzie wielu zainteresowanych gości jak również znawców ikonografii rozwijało dyskusje na temat twórczości autorki. Otwarcie wystawy Pani Barbary Ruchały to kolejny dowód na to, że Sądecczyzna posiada znaczący potencjał kulturowy. Wystawa czynna do 31 marca br. Zapraszamy!

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Ciekawostki, Inne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content