Spotkanie autorskie z Yakovem Shechterem

| 7 września 2022

Sądecka Biblioteka Publiczna oraz Władysław Sokołowski i Wydawnictwo Poznańskie zapraszają na spotkanie autorskie z Yakovem Shechterem połączone z promocją książek „Biesy i demony. Powieść” oraz „Niegdyś w Galicji. Opowiadania”.

Spotkanie z międzynarodowym autorem, gawędziarzem i aktorem odbędzie się 9 września br. o godz. 16.30 w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia promowanych książek.

Wstęp wolny.

O autorze:

Yakov Shechter (ur. w 1956 roku w Odessie) – izraelski prozaik, wszedł do literatury żydowskiej pod koniec XX wieku, zajmując bezapelacyjnie miejsce obok Szmuela Josefa Agnona i Isaaca Bashevisa Singera. Na kartach książek Shechtera bohaterowie talmudycznych dysput spotykają się z „wcieleniami” postaci Nabokova, Bunina, Umberto Eco i innych. Niekiedy tworzy to zaskakujące zderzenia, pararele i konflikty, nieznane wcześniej w literaturze żydowskiej. Shechter opublikował 25 książek. Jest osobą strzegącą tradycji, dlatego pisze ze znajomością rzeczy o ukrytej, tajemnej części żydowskiego życia religijnego. Z Polską blisko związany, także przez prababkę urodzoną w Lublinie. Podczas podróży po Polsce uczestniczy w dyskusjach, brał udział w Forach Ekonomicznych (m.in. w Krynicy), wszędzie ujawniając niepokorne spojrzenie.

Plakat - spotkanie autorskie z Yakovem Shechterem

9 września 2022

/źródło: sbp.nowysacz.pl/

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content