Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Piwniczna – Zdrój

Pijalnia Artystyczna - Piwniczna

Piwniczna – Zdrój 49°26′07″N 20°42′41″E

Piwniczna Zdrój to niewielkie uzdrowisko podgórskie (360-420 m n.p.m.), nad Popradem, który oddziela dzielnicę uzdrowiskową od miasteczka. Piękne krajobrazy, urozmaicone trasy spacerowe i wycieczkowe w Beskidzie Sądeckim przyciągają coraz więcej turystów jak i kuracjuszy.

Atrakcje przyrodnicze i turystyczne Krynicy-Zdrój:

 • Rynek w Piwnicznej
  Zabytkowy układ urbanistyczny miasteczka. Na środku stoi XVII wieczna cysterna na wodę, mylnie nazywana studnią. Dla wygody mieszczan i w celach przeciwpożarowych doprowadzono tu wodę drewnianymi rurami. Studnia spłonęła wraz z miastem w 1876 r. Ocalała tylko figura Św. Floriana, która spadła do wody. Obecny kształt tej studni pochodzi z 1913 r. W południowej pierzei rynku znajduje się ratusz, którego zalążek powstał już w XIX w. i pełnił funkcję wartowni.
 • Izba Muzealna
  Ekspozycję dawnych sprzętów codziennego użytku, od rzemieślniczych poprzez narzędzia kołodziejskie, bednarskie, kuśnierskie, szewskie i tkackie, do sprzętu gospodarstwa domowego z dawnych lat, oraz unikatową na skalę Europy kolekcję zabytkowego sprzętu narciarskiego – dar prof. Bielczyka.
  Ostatnio izba pamięci wzbogaciła się o ekspozycję instrumentów pasterskich oraz ich fotografii podzielonych na 4 grupy: aerofony, chordofony, idiofony i membranofony. Instrumenty nie są do oglądania ale do grania, dlatego każdy możne spróbować na nich zagrać. Dla mniej odważnych przygotowana jest prezentacja multimedialna.
  adres: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Rynek 11, 33-350 Piwniczna-Zdrój, Tel. 18 446 83 25
 • Baseny odkryte – „Kąpielisko na Radwanowie”
  adres: Łomnickie 85, 33-350 Piwniczna-Zdrój, tel. 18 442 32 08
 • Pijalnia Artystyczna
  W Pijalni oprócz skosztowania wody mineralnej ‘”Piwniczanka”, uczestniczyć można w koncertach i wystawach promujących twórców z Sądecczyzny.
  adres: Zdrojowa 42, 33-350 Piwniczna – Zdrój, tel. 18 446 44 53, www.pijalnia-artystyczna.pl

To się przyda:

 • Informacja Turystyczna, Rynek 11, 33-350 Piwniczna-Zdrój, Tel. 18 446 83 25

Czy wiesz że

 • W Piwnicznej znajduje się przejście graniczne Polska – Słowacja – Piwniczna – Mnisek nad Popradom
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!