Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Zbiornik Klimkówka

Wzdłuż brzegów znajduje się wiele małych zatoczek, linia brzegowa jest bardzo urozmaicona. Ichtiofauna zbiornika zaporowego Klimkówka była kształtowana naturalnymi zasobami ryb w rzece Ropie i Zdyni, próbami introdukcji troci jeziorowej i siei, zamierzonymi zarybieniami pstrągiem potokowym oraz niezamierzonymi introdukcjami ( prawdopodobnie przenikniętymi ze stawów hodowlanych) karasia, sandacza. Występuje tu 21 gatunków ryb, ilościowo dominują okonie 46,2%, klenie 26,5% i kiełbie 18,6%, wagowo klenie 43,1%, okonie 29,8%, kiełbie i płoć 10,5%.
W połowach wędkarskich najwięcej poławia się okoni (średnio rocznie 8,5 tony), karasi (średnio rocznie 2,5 tony) i kleni (średnio rocznie 0,8 tony), a także sandacz i szczupak.
Łowisko Klimkówka stanowi wodę nizinną z dopuszczoną do połowu każdą przynętą.

 

Licencje wędkarskie do nabycia:

  • Sklep spożywczo- przemysłowym w Uściu Gorlickim (przy rondzie, koło przystanku autobusowego w stronę Gorlic), od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00 – 17.00

To się przyda:

  • Zbiornik Klimkówka zlokalizowany jest około 19 km na południe od Gorlic, w kierunku Wysowej na pograniczu obszaru administracyjnego wsi Łosie i Klimkówka, w gminie Uście Gorlickie.

Czy wiesz, że:

  • Zalew w Klimkówce powstał w 1994 roku i jest on jednym z najmłodszych sztucznych jezior w Polsce. Zapora wodna na Ropie w górnej części zamyka “Gorlickie Pieniny”.
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!