Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Rzeka Czarny Dunajec

Udostępnione do wędkowania łowisko stanowi odcinek rzeki, od ujścia Antałowskiego Potoku w Witowie do ujścia Białego Dunajca w Nowym Targu, o długości 31,1 kin. W górnym odcinku do miejscowości Koniówka rzeka płynie naturalnym korytem, dno kamieniste z licznymi wychodniami skalnymi. Dominują tu głównie pstrągi potokowe i głowacze pręgopłetwe. Między Koniówką a Czarnym Dunajcem koryto regulowane jest betonowymi stopniami. Wędkarz spotkać się tu może z większym pstrągiem, chociaż ilościowo jest ich tu mniej niż w górnym odcinku. Poniżej miejscowości Wróblówka rzeka płynie naturalnym żwirowym korytem aż do granic Nowego Targu. Występują tu licznie lipienie, szczególnie poniżej Ludźmierza.
Występuje tu 8 gatunków ryb z dominacją ilościową pstrąga potokowego 24,8%, lipienia 23,8%, głowacza pręgopłetwego 24,9%, strzebli potokowej, brzanki, śliza, klenia i uciekiniera ze stawów hodowlanych, pstrąga tęczowego. W połowach wędkarskich dominują lipienie 49,2 % (średnio rocznie 650-700 szt.) i pstrągi potokowe 41,0% (średnio rocznie 600-650 szt.). Łowisko Czarny Dunajec jest wodą górską z dozwolonym połowem ryb wyłącznie na sztuczną muchę. Odcinek od ujścia potoku Lepietnica w miejscowości Krauszów do mostu na ul. Krakowskiej w Nowym Targu, stanowi łowisko „No Kill” tzn. takie, z którego nie wolno zabierać złowionych ryb.

 

Licencje wędkarskie do nabycia:

  • Koło nr 27 PZW Czarny Dunajec adres: ul. Rynek 35, 34-470 Czarny Dunajec, czynne poniedziałek od 18.00 do 20.00, w każdym innym terminie istnieje możliwość opłat lub uzyskania jakichkolwiek informacji po wcześniejszym kontakcie telefonicznym tel. 504 192 435 lub 506 193 099

To się przyda:

  • Po opuszczeniu Tatr Czarny Dunajec przepływa przez Rów Podtatrzański, Pogórze Spisko — Gubałowskie, po czym wpływa w Kotlinę Orawsko — Nowotarską.
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!