Potok Biały Dunajec
Udostępnione do wędkowania łowisko stanowi odcinek potoku od ujścia potoku Poroniec do ujścia do Dunajca, o długości 20,2 km. W górnym odcinku do miejscowości Biały Dunajec potok dość silnie zabudowany (2 żłoby kamienno-betonowe, 3 stopnie kamienne i betonowy jaz z przepławką dla ryb w Białym Dunajcu). Mimo tego można tu złowić dorodne pstrągi potokowe. Poniżej potok płynie szeroką doliną wśród użytków rolnych i zabudowań Białego Dunajca, Szaflar i Nowego Targu. Miedzy Szaflarami a Nowym Targiem potok uregulowany betonowymi stopniami (12 szt.).
Występuje tu licznie pstrąg potokowy, chociaż o mniejszych rozmiarach. Występuje tu 8 gatunków ryb, ilościowo dominuje głowacz pręgopłetwy ( 45,72 %) i pstrąg potokowy (27,00 %), a wagowo pstrąg potokowy ( 65,07 %) jest superdominantem. Wysoki jest również odsetek pstrąga tęczowego — 8,92 %, którego obecność wytłumaczyć można tylko ucieczkami z prywatnych farm. Ponadto lipienia, strzebli potokowej, klenia, brzanki i śliza.
W połowach wędkarskich dominują pstrągi potokowe 65,4% (średnio rocznie 700-750 szt.) i lipienie 26,3% % (średnio rocznie 250-290 szt.). Łowisko Biały Dunajec jest wodą górską z dozwolonym połowem ryb wyłącznie na sztuczną muchę. W górnym odcinku do jazu w miejscowości Szaflary obowiązują podwyższone wymiary ochronne dla pstrąga potokowego i lipienia do 40 cm długości.
To się przyda:
- Biały Dunajec płynie przez Rów Podtatrzański po czym wpływa do Kotliny Orawsko-Nowotarskiej.