Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Podegrodzie]: Pastuszkowe kolędowanie

| 31 grudnia 2014

Podegrodzie -Pastuszkowe_kolędowanie na 3101-0102 z 29122014Od 31 stycznia do 1 lutego 2015 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu spotkają się uczestnicy 18. PASTUSZKOWEGO KOLĘDOWANIA – Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych.

Spotkania są ostatnim etapem kilkunastu powiatowych i regionalnych przeglądów, odbywających się na terenie całego kraju. Podczas konkursu zobaczyć można wszystkie tradycyjne formy kolędowania począwszy od grupy z gwiazdą, poprzez grupy z turoniem, z konikiem, z szopką, Draby, Szczodroki, Nowolecięta, Trzej Królowie po spektakularne widowiska zwane Herodami. Niezwykły klimat towarzyszący konkursowi tworzą barwne stroje, archaiczne życzenia i pastorałki oraz muzyka, która często towarzyszyła kolędnikom. W spotkaniach przewidziany jest udział maksymalnie 30 grup kolędniczych reprezentujących różne grupy etnograficzne.

Podczas PASTUSZKOWEGO KOLĘDOWANIA odbywają się spotkania warsztatowe Komisji Artystycznej z kierownikami i opiekunami grup kolędniczych. Stwarzają one możliwość wymiany doświadczeń, skorzystania z porad i konsultacji specjalistów w dziedzinie obrzędowości bożonarodzeniowej i noworocznej.

Szczegółowych informacji dotyczących przeglądu udziela Anna Turewicz – koordynator;
tel. 18 448 26 05, fax. 18 448 26 11, email: a.turewicz@mcksokol.pl
/źródło MCK SOKÓŁ/

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Gmina Podegrodzie, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!