Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Opowieść Jana

| 17 października 2016

Zapraszamy na spektakl „Opowieść Jana”, przygotowany przez Teatr Nomina Rosae z okazji Ogólnopolskiego Zlotu Szkół im. Jana Karskiego organizowanego przez MTO Małopolskie Towarzystwo Oświatowe i Zespół Szkół Społecznych SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu.

Spektakl odbędzie się na Sali Przemienienia Pańskiego przy parafii św Małgorzaty (Pl. Kolegiacki 1) w środę 19 października o godzinie 19.00 Wstęp wolny.

karski

Spektakl „Opowieść Jana” rozgrywa się we śnie, w którym do bohatera powracają wspomnienia z przeszłości. Jego przewodnikiem w wędrówce w przeszłość jest duch jego zamarłej żony, Poli. Ten duch, jak pełen mocy hipnotyzer, zmusza go – niczym nigdy nie gasnące poczucie winy – do ponownego przeżywania bolesnych doświadczeń. Postacie ze snu są nie tylko majakami sennymi, są także duchami, które nie opuszczają Jana przez całe życie. Bolesne doświadczenia, a także doświadczenie własnej niemocy w obliczu okrucieństwa wojny i obojętności świata jest najgorszym upiorem, który nawiedza bohatera nieustannie. Czy Jan był w stanie go pokonać? Czy jego historia – będąca zarazem tak ważnym przesłaniem dla świata – nie zostanie zapomniana?

Scenariusz i reżyseria: Maria Molenda
Występują: Józef Więcławek, Justyna Stasik, Oleksandra Powęzka, Łukasz Oleś, Daniel Klaczak

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!