Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Kościół pw Matki Bożej Niepokalanej

Kościół Matki Bożej Niepokalanej

     Kościół powstał obok Białego Klasztoru w związku z powiększającą się liczbą mieszkańców pobliskich osiedli. Budowany w latach 1980 – 1992, jako dar wdzięczności Bogu za siedem wieków istnienia Królewskiego Miasta Nowego Sącza.

     Budynek monumentalny, architektonicznie nowoczesny, z lotu ptaka ma wygląd spadającego liścia. Do środka prowadzą monumentalne, sterowane hydraulicznie, 18-sto tonowe wrota, jedne z największych w Europie, wykonane z brązu. Na nich znajdują się sceny Zwiastowania. Nad nimi napis: „Słowo stało się ciałem”.

     W kościele znajdują się kaplice: Fatimska i Miłosierdzia Bożego oraz cichy kącik modlitwy z figurką Jezusa Frasobliwego, stojącą na drewnianym postumencie, wokół którego położono 22 kamienie-okrąglaki z Dunajca, symbolizujące 10 lat starań o zezwolenie na budowę i 12 lat trwającej budowy. Jest także ołtarz poświęcony św. Ricie.

Adres: ulica Królowej Jadwigi 44

Warto zobaczyć:

  • Pomnik Solidarności na rondzie w sąsiedztwie kościoła MBN, odsłonięty 13 grudnia 2005 roku przez Andrzeja Szkaradka – lidera NSZZ „Solidarność”.

Czy wiesz, że:

  • 21 maja 2017 roku w parafii p.w. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu odbyło się otwarcie ogrodu różanego poświęconego św. Ricie, patronce spraw beznadziejnych.
  • 19 maja 2019 Kościół Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu został ogłoszony Sanktuarium Świętej Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Zostało ono erygowane w związku z rozwijającym się kultem.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!