Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

NOWA NUTA  – spektakl muzyczno – literacki w Miasteczku Galicyjskim

| 25 października 2019

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu wraz ze Stowarzyszeniem Artystycznym „Otwarta Pracownia” pragną zaprosić Państwa w najbliższą sobotę, tj. 26 października, do sali konferencyjnej  w ratuszu Miasteczka Galicyjskiego na wyjątkowy koncert Projektu NOWA NUTA.

Koncert stanowić będzie połączenie spektaklu muzyczno – literackiego z prezentacją obrazów i rysunków oraz z rozmowami z publicznością. W ramach spektaklu, wybitny polski muzyk Joachim Mencel, zagra współczesne utwory na unikalnym historycznym instrumencie – lirze korbowej. Muzyce towarzyszyć będzie czytanie wierszy uznanych współczesnych poetów z Krakowa: Joanny Oparek i Wojciecha Bonowicza. Pieśni wykona Iga Piorunowicz – mezzosopranistka, studentka Akademii Muzycznej. Koncert i czytanie połączone będzie z prezentacją (korespondujących z nastrojem i tematyką wierszy) obrazów i rysunków znanego malarza i ilustratora, Ignacego Czwartosa.

Po spektaklu twórcy zaproszą publiczność do rozmowy o sztuce współczesnej i kulturze regionu. Przedstawią nowe zjawiska w muzyce, poezji i sztukach wizualnych, zachęcając odbiorców do dyskusji. Impreza będzie miała charakter artystyczny, ale także edukacyjny i integracyjny. Publiczność zyska szansę na wymianę opinii i poczucie uczestnictwa w kształtowaniu kultury lokalnej – w otwartej dyskusji z artystami  i przedstawicielami lokalnych instytucji kultury.
/źródło: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu/

Miasteczko Galicyjskie, ul. Lwowska 226, Nowy Sącz, tel. 18  444 35 70

26 października 2019

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!