[Muszyna]: Spotkanie z Joanną Krupińską – Trzebiatowską

| 29 czerwca 2015

Biblioteka Miejska w Muszynie zaprasza w czwartek 2 lipca 2015 r. o godzinie 17.00 na spotkanie z poetka i pisarka Joanną Krupińską – Trzebiatowską. Wstęp wolny.

Joanna Krupińska-Trzebiatowska (ur. 1951) – poetka i pisarka. Z zawodu jest prawniczką, pracuje jako prokurator. W 1973 roku ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu w 1973 roku związała się z zawodem prokuratorskim. Po wypadku samochodowym, któremu uległa w 1977 roku, opublikowała na łamach Życia Literackiego pierwszy wiersz. W 1994 roku ukazały się niemal jednocześnie jej trzy tomiki wierszy: Przebudzenie, Sny oraz Płomienie – dwa ostatnie z przedmową i posłowiem autorstwa prof. Bolesława Farona. W 1999 wyszły kolejne zbiory wierszy: Labirynt, Jesienny nokturn, Wśród nas, rok 2001 przyniósł zaś tomik Rzeczywiste i nierzeczywiste, z posłowiem prof. Wita Jaworskiego.

2 lipca

2 lipca

Wykonując w dalszym ciągu zawód prokuratora, Joanna Krupińska-Trzebiatowska, obok poezji, zajęła się również publicystyką, współtworząc, a następnie redagując Hybrydę – pismo artystyczno-literackie Stowarzyszenia Twórczego Polart (od 2001 roku jest redaktor naczelną tego pisma). Rok 2005 przyniósł jej debiut prozatorski: Cień Boga – powieść z gatunku science fiction. W 2006 roku ukazał się Magiczny krąg[2], a w 2007 roku Związek bez zobowiązań. Rok 2008 przyniósł powieść Donos, a dwa lata później ukazał się Doktor Q, oraz tomik poezji Taniec śmierci./źródło: wikipedia/

Biblioteka Miejska w Muszynie, ul. Rynek 11, www.biblioteka.muszyna.iap.pl/pl

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Muszyna, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content