[Muszyna]: Spotkanie autorskie z Adamem Ziemianinem

| 30 czerwca 2015

Biblioteka Miejska w Muszynie zaprasza w sobotę 4 lipca 2015 r. na spotkanie z poetą Adamem Ziemianinem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00.

Adam Ziemianin.
Urodził się 12 maja 1948 roku w Muszynie, miasteczku uzdrowiskowym nad Popradem. Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego pracował jako nauczyciel w Brzuśniku w okolicy Żywca. Wkrótce wrócił do Krakowa jako student filologii polskiej na UJ. W 1977 roku podjął pracę dziennikarską w piśmie Kolejarz, później przeniósł się do Echa Krakowa, gdzie pracował do 1997 roku. Obecnie jest dziennikarzem Gazety Krakowskiej. Wcześniej flisował na Popradzie, był inwentaryzatorem, latał też na szybowcach. W wędrówkach poetyckich z Wolną Grupą Bukowina, której liderem był legendarny, nieżyjący już- Wojtek Bellon, poeta odwiedził w 1975 roku Gorzeń Górny- miejscowość rodzinną Emila Zegadłowicza, autora Zmór, Motorów i Powsinóg beskidzkich. Tam poznał jego wnuczkę Marię; ich ślub odbył się w 1976 roku. Mają dwoje utalentowanych dzieci- Halszkę i Kacpra.

4 lipca

4 lipca

Biblioteka Miejska w Muszynie, ul. Rynek 11, www.biblioteka.muszyna.iap.pl/pl

Ziemianin debiutował wierszem Święty Jan z Kasiny Wielkiej w lutym 1968 roku na łamach Życia Literackiego. Pierwszy tomik Wypogadza się nad naszym domem ukazał się w 1975r. Ryszard Matuszewski, omawiając na łamach Literatury książki tego roku, za jeden z najciekawszych debiutów uznał właśnie tom Ziemianina. (…) /źródło: www.ziemianin.art.pl/

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Muszyna, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content