Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Mitko, Tytko i Szułczyńska

| 20 czerwca 2016

Nowosądecka Mała Galeria zaprasza na wernisaż wystawy prac Jadwigi Mitko, Renaty Szułczyńskiej oraz Barbary Tytko pt. ONA który odbędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 18.00.

24 czerwca

24 czerwca

Mała Galeria, ul. Jagiellońska 35, Nowy Sącz, tel. 18 443 55 63, www.malagaleria.pl

JADWIGA MITKO – RUDŹ
Urodzona w Katowicach w 1980 r. Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie; kier. Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych. W 2005 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej.

RENATA SZUŁCZYŃSKA
Urodzona w 1975 r., we Wrocławiu; Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na Wydziale Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w roku 2006. Praca dyplomowa pod kierunkiem prof. M. Pawłowskiego i prof. J. Kozłowskiego. W latach 2000-2002 studiowała na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W roku 2004/2005 studiowała w Ateńskiej Akademii Sztuk Pięknych (Grecja). W 2008 r. wyjechała na staż zagraniczny, do North Wales School Of Art and Design we Wrexham, UK.
Od 2008 r. jest wykładowcą w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. W 2013 obroniła tytuł doktora na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymała stypendium Erasmus-Socrates (2004/2005). Nominowana do Trzeciej Edycji Programu „Najlepszy Dyplom 2006”, organizowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Inicjatorka i współorganizatorka międzynarodowego projektu artystycznego„przedmieścia”. Działania site specific art, malarstwo, obiekty, instalacje, video. Swoje prace prezentowała w Polsce i za granicą, m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Zakopanem, Bielsku-Białej, Szczecinie, Wrocławiu, Atenach (Grecja), Wrexham (Anglia), Ostrawie (Czechy), Wiedniu (Austria), Kolonia (Niemcy).

BARBARA TYTKO
Urodzona w 1980r w Katowicach. W 2007 dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Jacka Rykały na Akademii Sztuk pięknych w Katowicach. Jej prezentacją dodatkową była grafika warsztatowa w technice wklęsłodruku wykonana w pracowni profesora Jana Szmatlocha. W 2009 roku brała udział w warsztatach graficznych typu „artist in residence” zorganizowanych przez Guanlan Original Printing Base w Chinach./źródło: www.malagaleria.pl/

Tags: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!