„Mistrzynie kobiecej piłki nożnej w obiektywie”

| 2 lutego 2021

Urząd Miasta w Nowym Sączu wraz z autorką fotografii Izą Ruchałą oraz trenerem i selekcjonerem kobiecej piłki nożnej na Sądecczyźnie Wojciechem Mrozem zapraszają na wystawę pt.: „Mistrzynie kobiecej piłki nożnej w obiektywie”.  Ekspozycję będzie można oglądać w galerii Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ulicy Szwedzkiej 2 oraz na stronie internetowej ziemiasadecka.info i na Facebooku w okresie od 17 lutego do 17 marca 2021 r.

Plakat opatrzony zdjęciem kobiet grających w piłkę

Dlaczego taka wystawa?

Dziewczęta UKS3 Staszkówki Jelna to dziewczęta, kobiety reprezentujące Sądecczyznę. Nigdy się nie poddają i żyją w pełni tego słowa znaczeniu swoją pasją. Chciałam pokazać Wam te waleczne kobiety, nieraz podrapane, ubłocone. Chciałam im samym pokazać jakie są poza boiskiem – są KOBIETAMI wrażliwymi, pięknymi, silnymi i odważnymi! I mam nadzieję, że są z tego dumne.

Izabella Ruchała

Mam na imię Iza. Na co dzień pracuję jako pedagog specjalny z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Moją drugą pasją jest fotografia, która sprawia mi ogromną przyjemność. Moja przygoda fotograficzna rozpoczęła się w Szkole Fotografii Katarzyny Bielak. Obecnie należę do Sądeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Najbardziej lubię „portret”.  To niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie z człowiekiem i jego doświadczeniami. Człowiek- młody posiadający pasję, poświęcający wiele godzin swojego życia jest dla mnie niesamowity. Zwłaszcza w obecnych czasach. Pasjonuje mnie także macrofotografia oraz fotografia kulinarna.

Moje osiągnięcia:
1 miejsce „Nowy Sącz w obiektywie. Obraz miasta” – 2018 r.,
3 miejsce „Nowy Sącz w obiektywie. Obraz miasta” 2019 r.,
Wyróżnienie „Widokówka z Piwnicznej” 2018 r.,
Akceptacja zdjęcia w 7 th Spring International Fotosalon Bardejov 2020 r.

Wojciech Mróz:

Wojciech Mróz to trener, aktywny propagator sportu, społecznik, wychowawca i pedagog. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia UKS 3 Staszkówka Jelna, które specjalizuje się w piłce nożnej kobiet i dziewcząt. W klubie pełni funkcję prezesa oraz trenera kilku zespołów. Wraz ze swym klubem obecnie liczącym 150 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych osiąga najważniejsze sukcesy na arenie wojewódzkiej i krajowej Jego sukcesy klubowe:

I liga Kobiet ( pierwsza i jedyna drużyna kobieca w piłce nożnej na Ziemi Sądeckiej)
Reprezentantki Polski – reprezentujące Sądecczyznę i klub w Mistrzostwach Europy, w  meczach na szczeblu międzynarodowym
Dziewczęta grające w CLJ  U-15, U-17
„Złotka”– wywalczony złoty medal MMP w futsalu w 2020 w kategorii U-16
„Bronze”- wywalczony brązowy medal MMP w futsalu 2019/2020 U-18
Mistrzynie Polski na Mistrzostwach Polski KZ LZS 2020
Brązowe medalistki Mistrzostw Polski w kategorii U-14

Najmłodsze dziewczynki  „Żaczki”, „Orliczki” „Młodziczki” zdobywające medale w Rozgrywkach Województwa Małopolskiego

Dzięki staraniom prezesa klubu, przy dużym wsparciu zarządu klubu i gminy Gródek nad Dunajcem zespół doczekał się profesjonalnej bazy sportowej w miejscowości Sienna, gdzie od wiosny tego roku będzie rozgrywał mecze w charakterze gospodarza. Sukcesy sprawiają, że Stowarzyszenie z małego wiejskiego UKS-u pod jego bacznym okiem i  wspólnym działaniem z pozostałymi trenerami stało się najlepszym młodzieżowym klubem piłki nożnej kobiet w całej Małopolsce. Świadczy również o tym ogólnopolska klasyfikacja klubów prowadzona przez Ministerstwo Sportu w której na koniec 2020 roku wśród klubów Małopolski UKS 3 Staszkówka Jelna zdecydowanie prowadzi. Efekty jego pracy zostały docenione przez Polski Związek Piłki Nożnej. W latach 2016/2017 i 2017/2018 pełnił funkcję trenera Reprezentacji Małopolski dziewcząt U-13 i U-16. Poza działalnością w stowarzyszeniu Wojciech Mróz jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Bł. ks. J. Popiełuszki w Jelnej, gdzie jest pomysłodawcą i realizatorem wielu inicjatyw szkolnych i społecznych.  Jego motto to”Ambicja, Pasja i Sukces”. Jest trenerem motywującym dziewczęta do dążenia w osiąganiu sukcesu
i rozwijaniu pasji.

Otwarcie wystawy:
Dnia 17 lutego 2021 roku dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek dokonał symbolicznego otwarcia wystawy fotografii pt. „Mistrzynie kobiecej piłki nożnej w obiektywie”, jakie odbyło się w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.

Na wystawie zaprezentowano niecodzienne fotografie dziewcząt Uczniowskiego Klubu Sportowego 3 Staszkówki Jelna. Autorką prac jest sądeczanka Izabella Ruchała.

Podczas otwarcia wystawy oprócz autorki zdjęć Pani Izabelli Ruchała, trenera Wojciecha Mroza, mieliśmy okazję gościć, Pana Józefa Tobiasza – wójta Gminy Gródek nad Dunajcem, Pana Andrzeja Potońca – dyrektora 4 Liceum Sportowego w Nowym Sączu oraz Pana Ryszarda Małka – członka zarządu klubu. Podczas inauguracji ekspozycji nie zabrakło pięknych przedstawicielek drużyny UKS3 Staszkówki Jelna. Prace oglądać można do 17 marca 2021r.,w dniach: poniedziałek- piątek w godz. 9.00 – 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Saczku, ul. Szwedzka 2.

Ekspozycja wystawy:

Otwarcie wystawy:

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content