Miłość mi wszystko wyjaśniła

| 10 marca 2015

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na spektakl w 10 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.  Spektakl „Miłość mi wszystko wyjaśniła” powstał na podstawie tekstów Karola Wojtyły. Spektakl zrealizowali Wiesław Komasa oraz Maja Barełkowska. Wykorzystane w spektaklu utwory tworzą dramatyczną, spójną opowieść o życiu kobiety, Anny i jej zmaganiach z losem.

Kanwę spektaklu „Miłość mi wszytko wyjaśniła” stanowią obszerne fragmenty dramatu „Przed sklepem jubilera”, wzbogacone monologiem Hioba z dramatu „Hiob” oraz kilkoma utworami z poematu „Pieśń o Bogu ukrytym”.

O spektaklu: „Miłość mi wszystko wyjaśniła”:
Poznajemy ją w momencie euforii i nadziei, podczas zaręczyn. Wraz z narzeczonym, Andrzejem, planują ślub i marzą o wspólnej przyszłości. Zachodzą do sklepu Jubilera. Słyszą słowa:
„Ciężar tych złotych obrączek
to nie ciężar metalu,
ale ciężar właściwy człowieka,
każdego z was osobno
i razem obojga”.
Ten symbol małżeńskiej miłości, obrączki, jest centralnym tematem, wokół którego skoncentrowany jest spektakl.
Po latach małżeństwo Anny przechodzi poważny kryzys: „I poczułam jak trudno jest żyć…”. Rodzi się pęknięcie: „Pozostaje tylko suma obowiązków”. Czy uda się uratować tę miłość?

Adaptacja i reżyseria: Wiesław Komasa i Maja Barełkowska.
Muzyka: Jan A.P. Kaczmarek
Wykonawcy:
Jubiler – Wiesław Komasa, Anna – Maja Barełkowska

Przed sklepem jubilera – podtytuł: Medytacja o sakramencie małżeństwa przechodząca chwilami w dramat – utwór Karola Wojtyły wydany w 1960. Bohaterami są trzy związane ze sobą pary, a jego tematem miłość i małżeństwo.

Hiob – tytuł dramatu będącego wiernym odwzorowaniem wydarzeń starotestamentowej Księgi Hioba, a także próba zbliżenia się do zagadnienia cierpienia, które doprowadzić może człowieka do Chrystusa. Dramat ten został napisany przez Karola Wojtyłę w 1940 roku.
/źródło: MOK Nowy Sącz/

29 marca

29 marca

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content