„Między fotografią a grafiką”

| 30 stycznia 2015

Zapraszamy na wernisaż wystawy artysty fotografa Michała Piotrowskiego, który rozpocznie się w dniu 6 lutego 2015 r., o godzinie 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ulicy Szwedzkiej 2. Wystawa będzie prezentowana w dniach od 2 lutego 2015r. do 28 lutego 2015r.

Michał Piotrowski – nauczyciel, artysta fotografik, absolwent fotografii UMCS w Lublinie, wieloletni członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Autor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą. Zajmuje się fotografią socjologiczną i artystyczną. Jego prace można zobaczyć poza wystawami na stronie fotna.dlm.pl

Ta wystawa to kolejna odsłona jego prac w starych technikach fotograficznych. Prace tu prezentowane wykonane są w technice chromianoproszkowej, nazywanej również buritypią albo woodburytypią. Jako pierwszy w Polsce wykonał indywidualną wystawę składającą się z prac jednego autora wykonaną tą techniką. Jego wystawy charakteryzują się niespotykanym dla tej techniki rozmiarem zdjęć 30×42 cm. Każda z prac jest wykonana ręcznie, opatrzona numerem, stemplem i certyfikatem autorskim. Dzięki swojej specyfice i jednostkowości stanowi fotografikę kolekcjonerską.

Plakat -Michał Piotrowski-wernisażKolarz 3 M.PiotrowskiKolarz 2 M.PiotrowskiKolarz 4 M.PiotrowskiKolarz 1 M.Piotrowski

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content