Manufaktura tolerancji…

| 26 stycznia 2016

Zapraszamy Państwa na wystawę pn. „Manufaktura tolerancji i Fotoreportaż szkolny”. Wystawa prezentuje prace będące efektem projektu „Art. – Integracja. Integracja przez działania artystyczne” oraz praca w „Manufakturze tolerancji” realizowane w Gimnazjum nr 5 im. Świętej Kingi w Nowym Sączu. Wystawę można oglądać do 21 lutego br. w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ul. Szwedzkiej 2.  – Fotoreportaż możesz zobaczyć na www.facebook.com/ziemiasadeckainfo

„Art. – Integracja” w Gimnazjum nr 5
Wystawa prac będących efektem projektu „Art. – Integracja. Integracja przez działania artystyczne” realizowanego w Gimnazjum nr 5 im. Świętej Kingi w Nowym Sączu
W minionym roku szkolnym w Gimnazjum nr 5 im. Świętej Kingi w Nowym Sączu przeprowadzany był trzymiesięczny projekt „Art – Integracja. Integracja przez działania artystyczne” w ramach ogólnopolskiego projektu Szkoła Równego Traktowania. Jego celem było stworzenie w szkole przestrzeni wspólnego artystycznego działania i prawdziwego bycia ze sobą uczniów pełno i niepełnosprawnych.
W projekcie brało udział około trzydzieścioro uczniów oraz pięciu nauczycieli, całość koordynowała Elżbieta Słomka – Lewandowska. Wśród uczestników byli uczniowie z klas drugich i pierwszych klas ogólnych oraz uczniowie klas drugich i trzecich klas integracyjnych.
W ramach projektowych działań uczniowie z klas integracyjnych z pomocą swoich kolegów z innych klas stworzyli „Pracownię wielkanocnych ozdób”. Efektem wspólnej pracy były oryginalne wielkanocne jajka prezentowane i sprzedawane podczas kiermaszu organizowanego przez naszą szkołę przy współpracy z Parafią Matki Bożej Niepokalanej. Następnym działaniem była praca w „Manufakturze tolerancji” polegająca na projektowaniu przez uczniów piktogramów i haseł antydyskryminacyjnych na lnianych torbach i koszulkach. Na zakończenie uczniowie przygotowali szkolny fotoreportaż Inny? Normalny? Wyjątkowy!
Działania projektowe zakończyły się w czerwcu 2015r., a ich efektem otrzymanie przez Gimnazjum nr 5 tytułu Szkoły Równego Traktowania.
Prace uczniowskie będzie można oglądać od 9 do 23 lutego w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 2. Zaprasza koordynator projektu Elżbieta Słomka – Lewandowska wraz z uczniami.

Manufaktura Tolerancji_-Plakat zweryfikowany

Tags: , , , , ,

Kategoria: Inne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content