Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej

| 1 lipca 2017

Cykl wakacyjnych przejazdów pociągu retro „Transwersalny” na trasie Nowy Sącz – Chabówka w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizujemy w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągu „TRANSWERSALNY” -PDF

W każdą niedzielę lipca i sierpnia (oprócz 20 sierpnia) turystyczny skład retro będzie kursował szlakiem dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej trasą z Nowego Sącza do Chabówki przez Marcinkowice, Limanową, Tymbark, Mszanę Dolną, Rabkę Zdrój.

Skład pociągu zestawiony zostanie z historycznej lokomotywy spalinowej SM42-1006 oraz odrestaurowanych wagonów z lat 60. XX wieku. Turyści jadący składem mają możliwość wyboru różnych wariantów podróży i zatrzymania się w celu zwiedzenia Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, rabczańskiego „Rabkolandu” i Parku Zdrojowego, limanowskiego Muzeum Regionalnego czy też wyjścia na piesze szlaki turystyczne Beskidu Wyspowego. W pociągu będzie można również uzyskać informacje o atrakcjach na trasie przejazdu, a także odwiedzić wagon restauracyjny w stylu retro. Przejazdy pociągiem są ogólnodostępne, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sentymentalnej podróży po tym pięknym, nieczynnym na co dzień szlaku kolejowym.

W razie pytań lub zainteresowania wykonaniem reportażu podczas jazdy pociągu prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 698-587-287 (Łukasz Wideł).

Szczegółowy rozkład jazdy pociągu „TRANSWERSALNY” – pociąg kursuje we wszystkie niedziele lipca i sierpnia oprócz 20 sierpnia

Nowy Sącz odjazd 10:15 (w drodze do Chabówki postoje na stacjach: Nowy Sącz Miasto 10:21, Męcina 10:59, Limanowa 11:40, Tymbark 12:12, Dobra 12:33, Kasina Wielka 12:58, Mszana Dolna 13:17, Rabka Zdrój 13:45). Przyjazd do Chabówki godzina 13:50

Powrót z Chabówki o godzinie 16:20, (postoje w drodze powrotnej: Rabka Zdrój 16:24, Mszana Dolna 16:54 – 15 minut postoju i mijanka z pociągiem retro z parowozem, Kasina Wielka 17:32, Dobra 17:57, Tymbark 18:18, Limanowa 18:50, Męcina 19:30, Nowy Sącz Miasto 20:08). Przyjazd do Nowego Sącza o godzinie 20:10.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

/źródło: kolejegalicyjskie.pl/
/fot: kolejegalicyjskie.pl/

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!