Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Malarstwo na szkle – Lesław Kuźma

| 26 kwietnia 2019

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autor Lesław Kuźma zapraszają na wystawę malarstwa na szkle. Wystawę będzie można zobaczyć w dniach od 10 maja – 4 czerwca 2019 r. w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 maja 2019 r., o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Lesław KUŹMA (ur. 21.11.1950 r. w Nowym Sączu). Talent malarski zaczął przejawiać już w szkole podstawowej, gdzie rysował scenki z lektur w swoich zeszytach. W 1966 r. zdobył drugie miejsce na wystawie zorganizowanej w MDK przez Irenę Włodykową z okazji 1000-lecia państwa polskiego. Prawdziwą przygodę z twórczością malarską rozpoczął w latach 80. Brał wówczas udział w wielu plenerach i wystawach organizowanych przez MDK i KTN, do którego należał od roku 1981. W latach 1983 i 1987, w uznaniu za dorobek twórczy, otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Nowego Sącza. W tym okresie jego prace wystawiane były w KMPiK w: Nowym Sączu, Katowicach, Rzeszowie, Częstochowie, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

Bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu, uczestnicząc w imprezach plenerowych oraz prezentując swoje prace na wystawach. Bierze również udział w akcjach charytatywnych, na które ofiarowuje swoje prace. Jest jednym z pierwszych posiadaczy unijnego dyplomu za udział w wystawie twórców rzemiosła ludowego i artystycznego podczas „Europejskiego Święta Kwitnących Sadów” w Łososinie Dolnej.
Ma na koncie liczne wystawy indywidualne, m.in. w galerii TPSP „Mały Salonik” w Nowym Sączu. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Żyje i tworzy w Nowym Sączu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy, który odbył się 10 maja 2019 r., w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.

10 maja – 4 czerwca 2019

 

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!