Malarstwo i rysunek Bogumiły i Stefana Pękałów

| 23 kwietnia 2015

W okresie od 5 do 31 maja br. Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, wraz z Autorami, zapraszają na wystawę malarstwa i rysunku. Wystawę będzie można oglądać nieodpłatnie w godzinach pracy CIT. Natomiast na finisaż artyści zapraszają w dniu 28 maja 2015 r., o godzinie 17.00. /Niżej znajdą Państwo zdjęcia z finisażu/.

Bogumiła Pękała – Urodzona 19 maja 1943 r. w Nowym Sączu. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu z maturą. Pochodzi z rodziny wielodzietnej. Jest samoukiem. Przejęła tradycję rodzinną, gdyż ojciec był muzykiem a mama hafciarką. Jej tematyka malarska, to przeważne pejzaż polski, kwiaty i portrety. Posiada na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, wiele recenzji prasowych, radiowych i telewizyjnych, dyplomów, nagród i wyróżnień, w tym 3 nagrody wojewódzkie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie malarstwa. Jej prace znaleźć można w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą a także w zbiorach Centrum Sztuki w Sofii. Poprzez internet pragnie zaprezentować swoją unikatową twórczość malarską, którą zajmuje się już 45 lat. Uprawiane przez nią techniki to: rysunek, rycina, lawo, akwarela, pastel, technika mieszana, szkice węglem i ołówkiem, olej na płótnie, olej na szkle.

5 - 31 maja

5 – 31 maja

Stefan Pękała – Urodzony 13 stycznia 1944 r. w Korzennej w rodzinie wielodzietnej robotniczo-chłopskiej. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu w 1963 r. i Studium Ekonomiczne w Bytomiu w 1968 r. Malarstwem zajmuje się od 1970 r. Uprawia rysunek, pastel i olejne malarstwo na szkle. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, posiadł dużo recenzji prasowych, radiowych i telewizyjnych. W 1986 r. wraz z żoną Bogumiłą i córkami Grażyną i Renatą brał udział w plenerze malarskim zorganizowanym przez Telewizję Kraków pt. „Malująca Rodzina” na stoku w Rytrze koło Starego Sącza. W 1988 r. otrzymał uprawnienia artysty malarza nadane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Był członkiem Sztuki Polskiej obecnie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granica oraz w Centrum Sztuki w Sofii.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Ciekawostki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content