Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Kulturalny zawrót głowy w MOK – Lato

| 22 czerwca 2016

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na koncert z okazji 10. lecia zespołu estradowego Tęcza.

25 czerwca

25 czerwca

Zespół Tańca Estradowego „Tęcza”

Zespół został powołany do życia w końcu kwietnia 2006 r. Czas do wakacji wypełniony był: rytmiką, zabawami muzycznymi, integracyjnymi. Od września tegoż roku rozpoczęły się regularne zajęcia. Wtedy też podjęto decyzję o jego specyfice. Jest to zespół o charakterze estradowym, który swoje tańce opiera na technikach tańca charakterystycznego, towarzyskiego, streed dance, dance show itp. Ogólne założenie programowe zespołu to ,,Z tańcem przez świat”. Piękne kolorowe stroje podkreślają charakter tańców i ich pochodzenie. Stąd też nazwa zespołu ,,Tęcza”, którą przyjęto wiosną 2007 r.

Zespół przeważnie liczy od 15 do 25 dziewcząt w wieku od 10 lat. Są one uczennicami szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Skład zespołu, co jakiś czas ulega zmianie, ale chętnych do udziału w zajęciach nigdy nie brakuje. W swoim repertuarze zespół ma: taniec śnieżynek, czeską polkę, taniec arabski, suitę tańców greckich, hiszpańskie passodoble, kubańską cha – chę, włoską tarantellę, brazylijską sambę, rumuński alunelul, kolumbijską salsę itd.
Barwne układy i nieodparty urok młodych tancerek powoduje, iż zespół zapraszany jest do udziału w imprezach kulturalnych i charytatywnych.
W krótkiej swej działalności zespół koncertował w: W-wie, Limanowej, Międzyzdrojach, Dźwirzynie, Sztokholmie oraz w swoim mieście Nowym Sączu. Na przestrzeni tych lat zespół zdobywał laury w przeglądach, konkursach i pokazach.
Na co dzień zespół współpracuje z działającym w MOK-u Teatrem Robotniczym im. Bolesława Barbackiego, aktorami i kompozytorami scen warszawskich. /źródło: www.mok.nowysacz.pl/

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!