[Krynica-Zdrój]: Tak jak księżyc. Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza. Spotkanie autorskie z Alanem Weissem

| 21 czerwca 2024

Muzeum Ziemi Sądeckiej zaprasza 29 czerwca 2024 r. o godzinie 12.00 do Muzeum Nikifora na spotkanie autorskie z dr. Alanem Weissem, znawcą twórczości Jerzego Harasymowicza, autorem wydanej w 2019 r. książki pod tytułem: Tak jak księżyc. Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza.

 

Alan Weiss mieszka we Wrocławiu, jest z wykształcenia filologiem, polonistą. Uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim doktorat z literatury na podstawie pracy poświęconej poecie. Od wielu lat działa też bardzo aktywnie na rzecz ochrony środowiska naturalnego, nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach w Europie. Pisze teksty do czasopisma ekologicznego Miesięcznik Dzikie Życie. Współpracował ze stowarzyszeniami, które działają na rzecz ochrony przyrody, takimi jak: Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, Dolnośląski Ruch Ochrony Przyrody, Ekostrada i Otwarte Klatki. Brał aktywny udział w akcji ratowania Doliny Rospudy, a w ostatnim czasie pomagał ratować życie psów osieroconych w wyniku wojny na Ukrainie.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu pt. „Harasymowicz u Nikifora”, przy okazji prezentowanej w Muzeum wystawy pod tym samym tytułem.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Wolanin.

 

Wstęp Wolny.

 

Źródło informacji

 

[Krynica-Zdrój]: Tak jak księżyc. Poetycki żywot Jerzego Harasymowicza. Spotkanie autorskie z Alanem Weissem

29 czerwca 2024 r.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Krynica - Zdrój, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content