Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Krynica – Zdrój]: Dzień Ratownika Górskiego  – Rodzinny Piknik Charytatywny

| 1 sierpnia 2017

W dniach 5 – 6 sierpnia br., w Krynicy – Zdroju odbędzie się impreza charytatywna „Dzień Ratownika Górskiego”, której organizatorem jest Fundacja GOPR.

Impreza ma na celu przybliżenie pracy Ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jak również promocję zasad bezpiecznego przebywania i poruszania się w terenie górskim.

5 – 6 sierpnia 2017

W ramach imprezy planowane są pokazy ratownictwa górskiego, w tym pokazy z udziałem psów ratowniczych. Równolegle w ramach Akademii GOPR nauczać będziemy m.in. prawidłowego planowania oraz umiejętności przygotowania się do górskich wycieczek, umiejętności nawigacji w terenie górskim oraz zasad udzielania I pomocy w górach.

Dodatkowo odbędą się pokazy filmów o tematyce górskiej, jak również obejrzeć będzie można przygotowaną specjalnie na te okazję –  wystawę zdjęć ukazującą pracę ratowników GOPR.

W programie imprezy przewidziano też pieszą wycieczkę na Jaworzynę Krynicką z Ratownikami GOPR.

Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie czegoś specjalnego dla naszych najmłodszych przyjaciół. Do dyspozycji dzieci w ramach „górskiego placu zabaw” przygotowana będzie bowiem ścianka wspinaczkowa oraz wiele atrakcji, w tym zabawy z liną, konkurencje sprawnościowe oraz inne ciekawe aktywności.

Całość urozmaicona będzie loterią fantową, aukcją charytatywną oraz konkursem wiedzy górskiej – wszystko z atrakcyjnymi nagrodami!

5 – 6 sierpnia 2017

Dla wszystkich uczestników pikniku na scenie głównej wystąpi zespół Małżeństwo z Rozsądku, który specjalnie na ten dzień przyjedzie do nas z Wrocławia. Zespół ten jest jedną z ciekawszych formacji młodszego pokolenia artystów z kręgu tzw. Krainy Łagodności.

Ponadto w ramach planowanej imprezy Fundacja GOPR przewiduje organizację Jarmarku Regionalnego, jako imprezy towarzyszącej. Osoby zainteresowane uczestnictwem, proszone są o wcześniejszy kontakt z organizatorem, pod numerem telefonu 795-622-589 lub pod adresem fundacja@gopr.pl.

/źródło: www.ckkrynica.pl /

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Krynica - Zdrój, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!