[Krynica]: Świąteczno – Sylwestrowe atrakcje na Górze Parkowej. Polskie Koleje Linowe zapraszają.

| 29 grudnia 2014
27 - 31 grudnia

27 – 31 grudnia

Już niedługo Krynica-Zdrój zmieni się w rodzinne centrum rozrywki. W dniach od 27 grudnia 2014 r. do 4 stycznia 2015 r. zapraszamy wszystkich na Górę Parkową. Na wszystkich odwiedzających czekać będzie doskonała rozrywka. Najmłodsi wezmą udział w ciekawych konkursach i zabawach, dla starszych przygotowano wiele Sylwestrowych niespodzianek. Od 27 grudnia do 4 stycznia (za wyjątkiem Sylwestra i Nowego Roku) na szczycie Góry Parkowej na najmłodszych czekać będą nielada atrakcje. Prosto ze śnieżnej Finlandii do Krynicy zawitają urokliwe renifery o imionach Rudolf i Nico. Będą pomieszkiwać w specjalnej zagrodzie na samym szczycie Góry Parkowej. Będzie można zrobić sobie zdjęcia (w cenie 5 zł) oraz otrzymać drobne upominki od Mikołaja który przybędzie wraz ze swoimi Elfami. Atrakcje dostępne będą w godzinach 10:00-18:00. W Sylwestra 31.12.2014 r. na liczne atrakcje mogą liczyć zarówno dorośli jak i dzieci. Zabawa Sylwestrowa dla dzieci rozpocznie się o godzinie 11:00 rano w dniu 31 grudnia 2014 r. Przygotowane zostały gry, zabawy, przebieranki i animacje. W samo południe wspólnie z dziećmi powitamy Nowy Rok. W górę wystrzelą konfetti, serpentyny i różnokolorowe balony. Cała zabawa będzie trwała do godziny 14:00. Wstęp dla dzieci będzie bezpłatny. Na godzinę 20:00 zaplanowano początek sylwestrowej zabawy. Będzie można potańczyć przy muzyce na żywo i w miłej atmosferze przywitać Nowy 2015 Rok. O północy niebo rozbłyśnie tysiącami świateł i każdy będzie mógł podziwiać wspaniałe widowisko pirotechniczne. Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w dniu 31.12.2014 r. będzie czynna od godziny 10:00 dnia 31.12.2014 r. do 5:00 rano dnia 1.01.2015 r.

Góra Parkowa w Krynicy –Zdroju (742 m) to szczyt w Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Jest jednym z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych miasta Krynica-Zdrój.
Na Górze Parkowej jest sześćdziesięciohektarowy Park Zdrojowy z licznymi ścieżkami spacerowymi i altankami, trzy stawy, ścieżka zdrowia, dwa szlaki turystyczne. Popularnym miejscem wypoczynkowym jest Polana Michasiowa. Na szczyt można wyjechać kolejką linowo-terenową wybudowaną w 1937. Jest to pierwsza w Polsce i najstarsza kolej linowo-terenowa. Na szczycie jest punkt widokowy, Rajskie Zjeżdżalnie, restauracja i wyciąg narciarski przystosowany dla dzieci.

/źródło: www.krynica-zdroj.pl/

Tags: , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Krynica - Zdrój, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content