Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Koncert w Jazz Club Atelier: Yumi Ito & Szymon Mika

| 6 maja 2019

Jazz Club Atelier zaprasza na koncert duetu utytułowanych muzyków młodego pokolenia Yumi Ito & Szymon Mika.
Yumi Ito, wokalistka, laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival, większość życia spędziła w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają dwóch odległych krajów – Polski i Japonii. Od lat wypracowuje swoje miejsce na scenie muzyki improwizowanej, współtworząc nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata.
Szymon Mika w 2015 zdobył Pierwszą Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitary Jazzowej im. Jarka Śmietany, a rok później został okrzyknięty Jazzową Nadzieją Roku.
Ito i Mika po raz pierwszy spotkali się w 2017. Wraz z międzynarodowym zespołem stworzonym na potrzeby rocznego projektu Focus Year Band wystąpili u boku takich artystów jak Dave Holland, Avishai Cohen czy Becca Stevens. Od tego czasu kontynuują współpracę w kameralnym dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc kompozycje rozpięte pomiędzy jazzową improwizacją a niebanalnym liryzmem. Ich gitarowo-wokalny duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy kojarzone z tego typu projektami.

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 10 maja 2019 r., o godzinie 20.00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w  C.T.G HEJAN, ul. Zielona 45.

10 maja 2019

Tags: , , , , , ,

Category: Wydarzenia w Nowym Sączu

Comments are closed.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!