Koncert na polu: Somethingski Trio

| 22 sierpnia 2022

SOMETHINGSKI to solowy projekt wokalisty, kompozytora multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki jak nie tysiące koncertów w wielu miejscach w Europie i na świecie. Występował również z takimi zespołami jak the Jet-sons czy Cyrk Deriglasoff.

W 2020 roku nagrał pierwszą płytę zatytułowaną THINGS, a początkiem 2021 płyta ujrzała światło dzienne. Piosenka z tego wydawnictwa – „Na Dolinach” w przeciągu tygodnia zawędrowała na pierwsze miejsce w Podkarpackiej Liście Przebojów.

Płyta to dziesięć utworów w bardzo zróżnicowanej stylistyce od folku po rock przez dancingowe przeboje nawiązujące do lat 70 polskiej muzyki rozrywkowej. Nikodem choć samo o sobie mówi, że jest głównie perkusistą, to ten album pokazuje wszechstronność, talent i wielką miłość do muzyki i świata.

To świat jest jego największą muzą od lat, a zebrane przez lata doświadczenia i wspomnienia pozwalają mu stale tworzyć. Występy na żywo to trio wyposażone w banjo, perkusje, kontrabas i skrzypce, i kilka innych instrumentów. Repertuar to głównie piosenki autorskie, ale też nie zabraknie coverów Bob Dylana, Czerwonych Gitar czy tekstów Leopolda Staffa z muzyką od Somethingskiego.

27 sierpnia (sobota) 2022 r.,  godz.19.00

bilet: tzw kapelusz sugerowana kwota +20 PLN
gdzie: Nowy Sącz Centrum Wspinaczkowe Boulder Zone, ul. 29 Listopada

27 sierpnia 2022

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content