Klub Miłośników Muzyki Progresywnej zaprasza na Queensrÿche

| 8 lutego 2015

Queensrÿche – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal progresywny, założona w 1981 roku w Seattle w stanie Waszyngton. Jej trzecim pełnowymiarowym studyjnym albumem, wydanym w 1988 roku był krążek zatytułowany Operation: Mindcrime.
Muzyka na nim zaprezentowana to połączenie rocka progresywnego z heavy metalem. Jest to również concept album przedstawiający historię uzależnionego od narkotyków Nikkiego, który przechodzi pranie mózgu i zostaje zaprogramowany tak, by na hasło „mindcrime” zabijać wybranych, wysoko postawionych ludzi: polityków, hierarchów kościoła.
Pojawia się siostra Mary, była prostytutka. Bohater zakochuje się, lecz otrzymuje rozkaz jej zabicia. Chce ją ratować, ale mimo wszystko Mary ginie. Nikki w deszczu woła jej imię. Zostaje aresztowany za zakłócanie porządku i zidentyfikowany jako zabójca.

Po dwudziestu latach muzycy wrócili do opowieści nagrywając drugą część albumu. Nikki wychodzi z więzienia i postanawia się zemścić…
W 1991 roku ukazała się na kasecie VHS – a po latach także w formacie DVD – koncertowa wersja opowieści Nikkiego. /źródło: MOK Nowy Sącz/

Do jej obejrzenia zaprasza Klub Miłośników Muzyki Progresywnej. Projekcja odbędzie się w Sali Kameralnej MOK w Nowym Sączu – Al. Wolności 23 – we wtorek 10 lutego br. o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content