Klub Miłośników Muzyki Progresywnej zaprasza na projekcje koncertu KANSAS „DEVICE – VOICE – DRUM”

| 16 grudnia 2014

Kansas to amerykańska progresywna grupa rockowa powstała w 1970 r. w mieście Topeka, stan Kansas. Dla rocka amerykańskiego Kansas jest tym czym dla brytyjskiego były grupy Genesis, ELP lub Yes. Kansas była jedną z niewielu grup amerykańskich, które włączyły się w nurt progresywnego rocka. Charakterystycznym dla grupy było bogate brzmienie oparte na obecności w składzie skrzypiec, dwóch gitar prowadzących, symfonicznego brzmienia instrumentów klawiszowych, łagodnie brzmiącego i silnego śpiewu oraz na rozbudowanej ornamentyce.

1024px-Kansas_2008

Dołączyć do tego należy interesujące liryczno-filozoficzne teksty. Mimo niewątpliwej progresywności, grupa zdołała utrzymać hardrockowy, a nawet heavymetalowy charakter swej muzyki. Grupa ma na swoim koncie szereg rockowych przebojów, do najbardziej znanych należą: Carry on Wayward Son i Dust in the Wind. Pod koniec lat 70. grupa przeszła szereg zmian personalnych, zbliżając się również w kierunku głównego nurtu hard rocka. Grupa nagrywa i koncertuje do dziś. W ostatnich nagraniach wraca do swych progresywnych korzeni.

800px-Kansas_Full_2
Lata 2001 – 2002 to okres, w którym Kansas zagrał wiele koncertów. Nie tylko w USA, ale także w Kanadzie, Meksyku i Japonii. Na przełomie marca i kwietnia 2001 r. zespół pojawił się w Niemczech, a jesienią 2002 r. ukazało się koncertowe DVD Kansas „Device Voice Drum”, do obejrzenia którego zapraszamy we wtorek 16 grudnia br. o godz. 18.oo do Sali Kameralnej MOK w Nowym Sączu – Al. Wolności 23.
Wstęp wolny.

/źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu/

Tags: , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content