Klub Miłośników Muzyki Progresywnej zaprasza – Lacrimosa – „The Live History”

| 29 grudnia 2014

2 Lacrimosa-LogoLacrimosa – szwajcarska grupa muzyczna powstała 1990 roku z inicjatywy niemieckiego multiinstrumentalisty i wokalisty Tilo Wolffa, który wcześniej publikował wiersze w niemieckich czasopismach muzycznych . Nazwa projektu nawiązuje do utworu przedostatniej części sekwencji z Requiem d-moll (KV 626) autorstwa Wolfganga Amadeusza Mozarta, zatytułowanej „Lacrimosa” co oznacza „pełna łez”, „opłakana”, „żałosna”.
Tilo_WolffZespół początkowo w swej twórczości prezentował muzykę z gatunku dark wave, na przestrzeni lat zmieniając styl i nawiązując do takich gatunków jak rock gotycki, gothic metal, metal symfoniczny oraz muzyka poważna. Pierwsze wydawnictwo grupy Clamor ukazało się jeszcze w 1990 roku jako solowy album Wolffa. Aby zapewnić sobie całkowitą niezależność i twórczą wolność w dalszej pracy,w 1991 roku Wolff założył własną wytwórnię płytową Hall of Sermon, która wydaje wszystkie wydawnictwa grupy, a także jego projektu solowego o nazwie Snakeskin.
5363653_326x475Również w 1991 roku ukazał się pierwszy album pt. Angst, a w 1992 roku – drugi: Einsamkeit, a wraz z nim pierwsza innowacja w brzmieniu – zastosowanie gitary elektrycznej. W roku 1994 do zespołu dołączyła fińska wokalistka i instrumentalistka Anne Nurmi, współzałożycielka grupy muzycznej Two Witches, towarzyszącej jako support zespołowi Lacrimosa w trasie koncertowej promującej płytę Satura. W 1995 roku ukazał się album Inferno zrealizowany z udziałem Barmbek Symphony Orchestra.
800px-Lacrimosa_2005_-_Anne_NurmiW 1997 roku zespół wydał piąty w swym dorobku studyjny album Stille. Po premierze Lacrimosa ruszyła w dużą trasę, odwiedzając m.in. Meksyk oraz Francję. Zapisem tego wydarzenia było wydane w 1998 roku pierwsze wydawnictwo koncertowe Live. Do realizacji płyty Elodia z 1999 roku Lacrimosa zaprosiła Londyńską Orkiestrę Symfoniczną, a także muzyków z hamburskiej Staatsoper oraz chór The Rosenberg Ensemble.

2 Lacrimosa_2005_-_Tilo_WolffTę gotycko – metalową operę w 3 aktach stworzyło ponad 180 osób a całość jest konceptem opowiadającym o gasnącej miłości i wierze w jej odrodzenie. W 2000 roku Lacrimosa obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji wydano DVD The Live History, stanowiące pełną historię zespołu w koncertowym skrócie. http://pl.wikipedia.org/

2 Lacrimosa_1.10.2012_Hirsch,_Nürnberg_04Na projekcję tego właśnie DVD zaprasza Klub Miłośników Muzyki Progresywnej – 30 grudnia br. (wtorek) o godz. 18.00 do Sali Kameralnej MOK w Nowym Sączu, Al. Wolności 23.

Wstęp wolny.

/źródło: MOK Nowy Sącz/

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content