Klub Miłośników Muzyki Progresywnej – Powtórka z Petera Gabriela

| 14 listopada 2014

Peter+GabrielKlub Miłośników Muzyki Progresywnej przy MOK w Nowym Sączu zaprasza na projekcję DVD Petera Gabriela – „Still Growing Up”, wydawnictwa wypełnionego kompozycjami, które nie trafiły na wcześniejsze DVD Petera Gabriela, wydane w 2003 roku „Growing Up Live”. Są to między innymi utwory: „San Jacinto”, „Biko”, „Games Without Frontiers”, „Come Talk To Me” i „The Feeling Begins”. Album zawiera również inne wykonania piosenek „Sledgehammer”, „Red Rain”, „Solsbury Hill”, „In Your Eyes” czy „Digging In The Dirt” oraz teledysk do „No Self Control”, który wcześniej znalazł się na kasecie wideo „P.O.V.” z 1988 roku.

5051011045820_gabriel_peter_still_growing_up

 

 

Peter Gabriel (ur. 13 lutego 1950 w Chobham), artysta progresywnego rocka i ambitnego popu. Wokalista, flecista, pianista, perkusista i producent. Na scenie muzycznej od 1967 roku. Współtwórca sukcesu artystycznego grupy Genesis. Po odejściu z niej poświęcił się karierze solowej. W 1989 r. założył label Real World Records, promującą etnicznych wykonawców całego globu, jak np. Nusrat Fateh Ali Khan, Misty In Roots, Sheila Chandra, Mari Boine. Jest wegetarianinem, autorem kilku albumów, z których każdy był ważnym wydarzeniem w muzyce rockowej. Gabriel zaangażowany był także w wiele interdyscyplinarnych, multimedialnych projektów.
Peter+Gabriel (1)
Był jednym z pierwszych artystów traktujących teledysk jako autonomiczny gatunek sztuki, a nie tylko jako środek promocji albumu. W grudniu 1993 r. Peter Gabriel wkroczył na arenę multimediów z kolejnym – w jego karierze – osiągnięciem: „Xplora 1: Peter Gabriel’s Secret World”. W ten sposób został pierwszym artystą rockowym, który aktywnie włączył się do tworzenia programów multimedialnych (CD-ROM).
Peter+Gabriel+peter

 

 

Spotkanie z muzyką Petera Gabriela w wydaniu koncertowym na ekranie w Sali Kameralnej MOK w Nowym Sączu – Al. Wolności 23 – już w najbliższy wtorek 18 listopada br. o godz. 18.00. Zapraszamy – wstęp wolny.
/źródło: Miejski Ośrodek Kultury/

www.mok.nowysacz.pl

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content