Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Karpacki Wyścig Kurierów 2017

| 26 kwietnia 2017

Miasto Nowy Sącz powraca na trasę Karpackiego Wyścigu Kurierów. To właśnie w naszym mieście, a konkretniej na płycie nowosądeckiego rynku 30 kwietnia 2017 r. odbędzie się start I etapu wyścigu, którego meta usytuowana zostanie w Oświęcimiu.

Kolarze w Nowym Sączu zjawią się o 11.00, następie o 11.45 odbędzie się prezentacja zawodników. O 12.30 obejrzymy ceremonię dekoracji, natomiast 15 minut później odbędzie się honorowy start. Wyścig na dobre rozpocznie się o 13.00 ostrym startem z Mostu Heleńskiego.

30 kwietnia 2017

I etap z Nowego Sącza do Oświęcimia będzie liczył 167,5 km. 

Profil: 

Mapka:

Więcej o historii i idei wyścigu pisze Tomasz Wójcik preze MZKOL Sp. z.o.o.:

Od 1975 roku Tarnów, jest miejscem, w którym rozgrywany jest Karpacki Wyścigu Kurierów UCI Europe Tour. Wyścig, który od ponad 40 lat promuje młodych, polskich kolarzy i w nowoczesny sposób czci pamięć bohaterskich kurierów Polskiego Państwa Podziemnego, którzy w czasie II wojny światowej, docierali z naszego okupowanego kraju na Węgry.

Wyścig uznawany jest jako drugi, po francuskim Tour de l’Avenir, wyścig dla zawodników młodzieżowych w Europie. Wyścig znajduje się na stałe w kalendarzu imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) z klasą 2.2U, co oznacza, że startują w nim zawodnicy w wieku 19-22 lat (U-23) z reprezentacji narodowych, regionalnych, grup zawodowych i klubów sportowych.

Impreza, objęta jest tradycyjnie, patronatem honorowym Ministra Spraw Zagranicznych RP, bo to ważne wydarzenie dla współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej i wspierana jest przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (IVF). W przyszłym roku, prolog wyścigu odbędzie się w Tarnowie, a pierwszy etap wystartuje z Nowego Sącza do Oświęcimia. Potem wyścig przejedzie przez południową Polskę, Czechy i Słowację, a w Dniu Święta Konstytucji 3 Maja, zakończy się nad Balatonem, w węgierskim Veszprem. Miasto to jest miastem partnerskim Tarnowa, co nadaje temu wydarzeniu dodatkowy wymiar.

Głównym organizatorem wyścigu jest MZKOL Sp. z o.o., występująca jako podmiot celowy Małopolskiego Związku Kolarskiego do zadań związanych z organizacją profesjonalnych imprez sportowych. Partnerami zagranicznymi są: CycloKlub Epic Dohnany na Słowacji oraz Bakony & Balaton Turisztikai Nonprofit Kft. na terenie Węgier.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!