Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Kardiogram -czyli 40 lat za aparatem

| 20 sierpnia 2019

Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu oraz Michał Piotrowski serdecznie zapraszają na wystawę „Kardiogram – czyli 40 lat za aparatem”. Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 18.01 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu, ul. Franciszkańska 11. Wystawa będzie prezentowana do 24 września 2019 r.

UWAGA!!!!
Na wernisaż proszę zabrać zdjęcia z moją podobizną. Będzie można dołączyć się do galerii mojej osobowości. Można też napisać odpowiedź na pytanie: „Dlaczego wystawa nosi tytuł  – Kardiogram?” 
Na odwrocie zdjęcia jak i kartki z odpowiedzią proszę napisać numer telefonu. Autorzy zdjęć i odpowiedzi będą brali udział w konkursie/losowaniu moich prac. Michał Piotrowski AFRP

9 – 24 września 2019

Michał Piotrowski

               Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii  Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskie, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym  Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986 r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 80 razy w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć zloty medal na  /„/68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”. Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi  pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: „Paszyńskie  perełki”, „W cieniu wielkanocnych palm”, „Święto dzieci gór”, „Retrospekcja” czy „Miniatury Jazzowe”. Ostatni jego projekt „Znalezione w Polsce” to szukanie nowych treści w specyfice Polskiej przestrzeni. Sam jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych. Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej  srebrowej zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz technika chromianowo-proszkowa ( monochromatyczna i kolorowana), guma chromianowa ( jedno i wielowarstwowa), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypia ( na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypia, papier solny, papier albuminowy, technika pigmentowa, technika olejowa, fotografia otworkowa, fotografia  wielkoformatowa na różnych materiałach.

Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne. Uczy fotografii, prowadzę liczne warsztaty, pokazy, prelekcje ukazując  historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną. Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony Dla kultury Polskiej” oraz medalem „Za zasługi dla fotografii polskiej”

W Nowym Sączu otrzymał za dotychczasową pracę : Medal samorządu terytorialnego z okazji XX lecia Rady Miasta Nowy Sącz, Srebrne Jabłko Sądeckie i Złote Jabłko Sądeckie za zasługi dla Ziemi Sądeckiej.

Prace wykonywane przez niego można oglądać w prywatnej „Galerii na schodach” w jego domu jak również na stronie internetowej: www.fotna.dlm.pl

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!