Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Jerozolima – wystawa fotografii Alicji Przybyszowskiej

| 3 kwietnia 2017

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorka Alicja Przybyszowska zapraszają na wystawę fotografii pt. Jerozolima, która eksponowana będzie w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu (ul. Szwedzka 2) od 12 kwietnia do 3 maja 2017 r. Natomiast finisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00.

Autorka o wystawie:

„Jerozolima” – tytuł wystawy, która jest moja osobistą relacja z podróży. Miasto to stanowi jedno z najważniejszych miejsc dla trzech religii: Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu. Społeczności wyznaniowe egzystują obok siebie a niejednokrotnie przenikają się nawzajem. Jest to życie pełne burzliwych momentów i konfliktów. Moja podróż trwała w czasie ważnych świąt dla Chrześcijaństwa.

W swoich zdjęciach tego miasta chciałam  pokazać trochę inaczej niż folderach i albumach dla turystów, zabytki oraz ludzi i ich życie codzienne.

12 kwietnia – 3 maja 2017

O autorce:

Alicja Przybyszowska – artysta fotografik – członek rzeczywisty Fotoklubu RP oraz Fèderation Internationale de I`Art Photographique, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, podróżniczka oraz przewodnik beskidzki. Laureatka nagrody „Srebrne Jabłko Sądeckie – za zasługi dla Ziemi Sądeckiej” w dziedzinie fotografii. Wiceprezes Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

„Fotografią pasjonuje się od 24 lat, kiedy to swoją przygodę z uwiecznianiem obrazu rozpoczęła wykonując pierwsze zdjęcia aparatem „Zenit TTL”. Zaczynała jak większość z nas: od zdjęć rodzinnych. Obecnie fotografuje głównie krajobraz, architekturę oraz tworzy fotoreportaż społeczny. Pasja podróżowania pozwala odkrywać coraz to nowsze tematy i kolory, które są tak różnorodne na poszczególnych szerokościach geograficznych.”

Prace są materialnym urealnianiem pomysłów, umiejętności, w których wyrażam uczucia i własne widzenie świata.

Artystka brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jej prace obejrzeć można było m. in. w: Serbii, Słowacji, Niemczech, oraz całej Polsce.

Za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana, do najważniejszych należą:

  • I miejsce w konkursie „Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce” (2009r.) organizowanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.
  • I miejsce w konkursie „Skarby Małopolski 2011r. – Drewniana architektura uzdrowisk ”, organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
  • Nagroda „Prostir Photo Diplom” w międzynarodowym konkursie 3. Bardaf International Exhibition pod patronatem FIAP w Bardejowie (Słowacja 2014r.),
  • Wyróżnienie „HM FIAP” za fotografię „Play on snow” w międzynarodowym konkursie 4th Vantaa Photoclub International Salon „Obsession of Light” pod patronatem FIAP – Finlandia (2015r.)
  • Wyróżnienie „HM FIAP” za pracę „Kazba Ait Benhaddou 2” oraz wyróżnienie Bardaf HM za pracę „Race 3” w międzynarodowym konkursie 5. Bardaf International Exhibition pod patronatem FIAP w Bardejowie (Słowacja 2016r.),
  • I miejsce w XXV Biennale Fotografii „Zabytki świata” – Zamość 2016r. za fotografią „Emptiness” organizowany przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne

Organizator i kurator konkursów fotograficznych:

„Detal architektoniczny Historycznego „Państwa Muszyńskiego”,

„Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Stary Sącz – kreatywnie ”

„Na skrzyżowaniu kultur w Dolinie Popradu”

Swoją fotografią i zaangażowaniem wspiera akcje charytatywne takie jak: akcja „Ratujmy krynickie nekropolie” w dniu 1 listopada 2016r., projekt „Dar serca” dla sądeckiego hospicjum – przekazując swoje prace jako element wystroju pomieszczeń grudzień 2016r.

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!