Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

„Ilustracje jak dawniej”

| 19 listopada 2019

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorka wystawy Urszula Gawron zapraszają na wystawę pt. „Ilustracje jak dawniej”. Wernisaż odbył się dnia 6 grudnia 2019 r. o godzinie 16.30 w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu. Ekspozycja potrwa do 31 grudnia 2019 roku. ZAPRASZAMY!

6 – 31 grudnia 2019

Urszula Gawron – ur. w 1975 r. w Tarnowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, specjalność wystawiennictwo oraz Policealne Studium Plastyczne w zakresie meblarskich technik konserwatorskich w Tarnowie. W 2002 r. w ramach programu Erasmus/Sokrates otrzymała stypendium naukowe i kontynuowała swoją naukę we Francji na Universitaire Rennes 2. W 2003 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie, na kierunku Edukacji Artystycznej w pracowni grafiki warsztatowej prof. Eugeniusza Delekty. Pracę magisterską pisała pod kierunkiem  prof. Katarzyny Olbrycht.  W 2002 r. ukończyła Studium Teologii Rodziny przy Instytucie Teologicznym im. Św. Jana Kantego w Bielsku – Białej; w 2009 r. studia podyplomowe ukończone z wyróżnieniem, z zakresu Oligofrenopedagogiki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu; w 2016 r. studia podyplomowe z zakresu Projektowania graficznego w Wyższej Szkole Europejskiej im. J. Tischnera w Krakowie; w 2018 r. studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z elementami terapii zajęciowej na Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Nowym Sączu. Jest laureatką wielu konkursów, współautorką projektów witraży w Kościele Ducha Świętego w Nowym Sączu, autorką 23 wystaw indywidualnych, brała także udział w 55 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Oprócz grafiki warsztatowej zajmuje się także fotografią i malarstwem, pisze bajki dla dzieci, fascynuje się górami, podróżami i szermierką historyczną.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!