Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Historia z piekła rodem c.d

| 23 lipca 2019

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Stowarzyszenie „Maryan” zapraszają mieszkańców dzielnicy Piekło i wszystkich innych sądeczan na spotkanie promujące książkę Ewy Andrzejewskiej „Historia z piekła rodem”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 lipca 2019 r., o godzinie 17.00 do Domu Gotyckiego, ul. Lwowska 3. Wstęp wolny.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę po promocyjnej cenie 22 zł

25 lipca 2019

 

 

Nowosądecka dzielnica Piekło z racji swojej lokalizacji oraz specyficznego charakteru, porównywana bywa czasami do warszawskiej Pragi. Zamieszkiwana była w większości przez ubogą ludność żydowską i robotniczą. Sławne na całe miasto knajpy i spelunki sprawiały, że dla „obcych” zapuszczanie się w te rejony nie było zbyt bezpieczne. Legenda tamtego Piekła żyje do dziś wśród mieszkańców dzielnicy.
/źródło: www.muzeum.sacz.pl /

 

 

 

 

 

 

 

Po trzech latach spotkań z mieszkańcami dzielnicy Piekło w ramach projektu „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych tworzyliśmy historię mówioną dzielnicy. Powstała książka pierwsza – „Historia z Piekła rodem”. Projekt się skończył. Rozstanie było trudne. Mieszkańcy Piekła nie wierzyli, że to  koniec. Telefonowali: spotkamy się jeszcze. Dzwonili: czy mogę się jeszcze spotkać, coś dodać, przypomniało mi się, że…
Więc został założony nowy zeszyt. Rozpoczęło się zapisywanie wspomnień i rozmów. Tak powstała druga książka „Historia z piekła rodem”.
Ewa Andrzejewska

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!