Forma rzeczywistości – Weronika Raczyńska

| 16 lutego 2015

Weronika Raczyńska malarka ur. 1978 roku.
W latach 1997-2002 odbyła studia na Wydziale Malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Studiowała w Pracowni Malarstwa prof. Antoniego Fałata i w Pracowni Malarstwa prof. Barbary Szubińskiej, gdzie zrealizowała pracę dyplomową z malarstwa. Aneks z grafiki artystycznej zrobiła w Pracowni Metalowych Technik Trawionych prof. Ryszarda Osadczego. Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem uzyskała w 2002 roku (magister sztuki). W latach 2008-2010 odbyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Bednarczyka, gdzie zrealizowała pracę dyplomową z malarstwa, aneks z rysunku zrobiła w Pracowni Rysunku prof. Marka Szymańskiego. Pracę dyplomową z malarstwa i aneks z rysunku obroniła w 2010 roku.

20 lutego - 29 marca

20 lutego – 29 marca

2003 r. – nominacja do nagrody na IV Triennale Autoportretu im. Jacka Malczewskiego;
2005r. – finalistka konkursu malarskiego Fundacji im. Franciszki Eibisch.
Od 2002 roku jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków (Okręg Warszawski) oraz International Association of Art UNESCO.
Miała 10 indywidualnych wystaw malarstwa i brała udział w ponad 50 wystawach zbiorowych malarstwa, a także grafiki i rysunku, w Polsce, a także we Francji, na Słowacji, w Szwajcarii i we Włoszech.
Obrazy Weroniki Raczyńskiej znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, między innymi w kolekcji byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego, a także za granicą, miedzy innymi na Filipinach, w Szwajcarii, na Ukrainie, w USA i w Wielkiej Brytanii.
Malarstwo Weroniki Raczyńskiej należy do sztuki figuratywnej mającej za sobą doświadczenie „Nowych dzikich” oraz ruchu Nowej Ekspresji, a więc występującej w wersji wciąż wyrazistej, ale już wyciszonej. W kręgu jej zainteresowań najważniejszy jest człowiek i jego trudna egzystencja w realiach współczesności.  /źródło: Dorum Art, 2011/

Tags: , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content