Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

„Dwa Pokolenia, Trzy Spojrzenia”

| 30 kwietnia 2018

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorzy Elżbieta, Karolina i Jarogniew Barciszewscy – Kozioł zapraszają do odwiedzenia wystawy swoich prac fotograficznych, które prezentowane będą w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2 od 11 maja  2018 roku. Wystawa będzie czynna do 30 maja 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty od godziny 9.00 do 13.00. Zapraszamy!

11 – 31 maja 2018

O autorach wystawy:

Elżbieta Barciszewska – Kozioł

W 1991 r. ukończyła polonistkę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a następnie kształciła się w kierunkach artystycznych na tejże uczelni (“Arteterapia” oraz “Ceramika, biżuteria, małe formy odlewnicze”.) Uczy w Pałacu Młodzieży arteterapii, sztuki użytkowej i rękodzieła ceramicznego. Jej pasją są podróże, szczególnie tam, gdzie są górskie krajobrazy i piękny folklor. Największą swoją uwagę zwraca na słowacki Spisz i lachowski folklor. Aparat fotograficzny towarzyszy jej na każdym kroku. Wraz z swoimi uczniami pokazuje swoje prace na dorocznych przeglądach w Pałacu Młodzieży oraz poza tą placówką. Swoimi pasjami pragnie zarażać swoje dzieci oraz swoich uczniów.

Jarogniew Barciszewski – Kozioł

Urodzony w 1999 r. w Nowym Sączu. Obecnie jest w III klasie Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu, na specjalizacji ,,Tkanina Artystyczna.” Od najmłodszych lat uczęszcza na zajęcia artystyczne do Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Wielokrotnie reprezentował tą placówkę na konkursach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Największym osiągnięciem był srebrny medal w Tajwanie. Licznie uczestniczy w wystawach organizowanych zarówno przez Katolickie Liceum Plastyczne jak i Pałac Młodzieży. Jego prace są pokazywane również na licznych wystawach pokonkursowych.  Interesuje się fotografią, modą, folkiem, architekturą oraz przyrodą.

Karolina Barciszewska – Kozioł

Urodzona w Nowym Sączu, od pięciu lat mieszka pod Tatrami. Jest wychowanką Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. W 2012 roku ukończyła Katolickie Liceum Plastyczne (specjalizacje: Techniki malarskie i pozłotniczne z elementami ikonopisarstwa). W 2015 roku obroniła rzeźbiarski dyplom (u prof. dr hab. Andrzeja Szarka) na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu z kierunku: Edukacja Artystyczna z zakresu sztuk plastycznych. W 2017 roku została przewodnikiem tatrzańskim. Na co dzień pracuje w schronisku górskim. Uczestniczka wielu ogólnopolskich plenerów fotograficznych i malarskich. Prace były licznie pokazywane na różnych wystawach oraz biennalach zbiorowych na szczeblu krajowym jak i zagranicznym. Ma na swoim koncie dwie fotograficzne wystawy indywidualne. W 2013 r. pt. “Czarny?, Czarny! Czarny…” (Klub Sztuki Art&Cafe w Nowym Sączu. Druga miała miejsce w 2016 r. w Centrum Informacji Turystycznej pt. “Krok za krokiem”. Wielokrotnie nagradzana w konkursach  fotograficznych. Jej fotografie są publikowane w Internecie oraz w prasie o tematyce wysokogórskiej. Fotografia towarzyszy jej na każdym kroku, poza Tatrami kocha Beskidy, Pieniny, Folk oraz turystykę rowerową.

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!