Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Duże Talenty na Małej Scenie – Gosia Sarata

| 17 września 2016

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu serdecznie zaprasza 20 września o godzinie 19.00 na koncert z cyklu Duże Talenty na Małej Scenie. Wystąpi Gosia Sarata z zespołem w składzie – Szymon Łęczycki – piano, Dawid Kosakowski – bas, Jacek Urgoł – trąbka oraz Kajetan Pietrzak – perkusja

Koncert odbędzie się w Sali Kameralnej MOK (Al. Wolności 23), bezpłatne wejściówki można odebrać  w sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00. Ilość miejsc ograniczona.

20 września

20 września

Gosia Sarata – wokalistka, studentka wokalistyki jazzowej w Rzeszowie. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu w grupie Young Voice ,którą prowadzi pani Irena Górowska. Doskonale znajduje się wokalnie zarówno w piosenkach poetyckich , standardach jazzowych , muzyce soulowej funky i rocku, sięga również do piosenek retro z lat 20-tych i 30-tych, z powodzeniem występowała też w repertuarze musicalowym.
Brała udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach wokalnych, znajdując uznanie w ocenach jurorów i zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. na: VI i VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Rytm i melodia” w Radomiu w 2011 i 2012 roku, III Festiwalu Kultury Sądeckiej „Fokus” w 2012 roku, XXI i XXIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie w 2012 i 2014r., Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Krakowie w 2013 roku, czy wielokrotnie na Powiatowych Festiwalach Wokalnych w Starym Sączu oraz w Sądeckich Wiosnach Artystycznych w Nowym Sączu.
Występowała na jednej scenie z takimi tuzami jazzu jak : Lora Szafran , Bogdan Hołownia, Marek Bałata , Wojciech Karolak, Wojciech Majewski , Bogdan Kierejsza, Mark Preston .
Brała udział w nagraniach: singla „30 na 2” w Polskim Radiu Rzeszów , który promuje pierwszą pomoc wśród dzieci, dwupłytowego albumu, wydanego z okazji 25-lecia Straży Granicznej oraz 60-lecia Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.
Obecnie pracuje nad swoim pierwszym autorskim albumem , a singiel promujący ukaże się już tej jesieni.

Szymon Łęczycki – Pianista, akompaniator, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny,  student Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego. Inspiracje czerpie z rożnego rodzaju muzyki, od jazzu po gospel, hip-hop czy nawet muzykę klasyczna. Obecnie jest związany z kilkoma projektami muzycznymi.

Kajetan Pietrzak – Perkusista, muzyk sesyjny, student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji. Powiązany z wieloma zespołami. Inspiracje czerpie od jazzu po mocny rock. Jego przygoda z perkusją rozpoczęła się kiedy miał 12 lat. Uważa ,że muzyka powinna być autentyczna, szczera , a nie wyuczona i oparta tylko na schematach.

Dawid Kosakowski – basista, kontrabasista, muzyk sesyjny, student Jazzu i muzyki rozrywkowej w Rzeszowie w klasie basu. Współpracuje z wieloma muzykami, zespołami gospel. Związany z kilkoma jazzowymi projektami. Uczestnik wielu warsztatów muzycznych organizowanych m.in. przez Wojciecha Pilichowskiego. Inspiracje czerpie z różnych źródeł muzycznych od jazzu po funk, gospel , soul.

Jacek Urgoł – trębacz, solista, muzyk sekcyjny . Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie trąbki. Działa w wielu projektach muzycznych, głównie na podkarpackiej scenie jazzowej.
Najbardziej fascynuje go jazz, ale inspiracje czerpie również z muzyki klasycznej , funku i popu.
/źródło: www.mok.nowysacz.pl /

Tags: , , , , , ,

Category: Wydarzenia w Nowym Sączu

Comments are closed.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!