Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

CARTE BLANCHE seans z z audiodeskrypcją!

| 2 lutego 2015

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ przy współudziale PISF zakupiło sprzęt do projekcji filmów z audiodeskrypcją. To nowa oferta dla osób niewidomych lub niedowidzących.  Audiodeskrypcja pozwala osobom niewidomym uczestniczyć w projekcji filmowej, korzystając z werbalnego opisu treści wizualnych za pomocą urządzenia audio. Projekcje te w niczym nie zakłócają odbioru osobom widzącym, a jedynie – dzięki specjalnemu sprzętowi udostępnianemu widzom niewidomym – wzbogacają dla nich odbiór.
Kino SOKÓŁ prezentuje w tym systemie (po raz pierwszy w swojej historii) film CARTE BLANCHE, w reżyserii Jacka Lusińskiego, opowiadający historię inspirowaną autentycznymi wydarzeniami (z Andrzejem Chyrą w głównej roli).
Godziny wyświetlania filmu na stronie Kina SOKÓŁ
Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Z powodu wady genetycznej mężczyźnie grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela jest jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze, która ukrywa swój własny sekret.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Inne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!