Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Bogusław Juszkiewicz – malarstwo

| 22 maja 2019

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autor Bogusław Juszkiewicz zapraszają na wystawę malarstwa. Wystawę będzie można zobaczyć w dniach od 7 czerwca – 3 lipca 2019 r. w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 czerwca 2019 r., o godzinie 17.00. Zapraszamy!

7 czerwca – 3 lipca 2019
wernisaż 14 lipca

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wernisażu:

Bogusław Juszkiewicz– urodzony w Limanowej w 1958 r. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu kierunek Edukacja Artystyczna W Zakresie Sztuk Plastycznych. Dyplom na kierunku „Malarstwo” obronił u prof. dr hab. Krzysztofa Tomalskiego .Jest twórcą cyklu obrazów: „Mega-trans-formy”, „Iluminacja”, „Kraków” i „Energia”.W swojej twórczości porusza tematy związane z pejzażem industrialnym, oraz figuracją maszyn i urządzeń elektrycznych traktowanych jako formy abstrakcyjne. Brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w kraju, Niemczech i na Słowacji.. W lutym 2018 roku zakwalifikował się do II Przeglądu Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda” . Przegląd miał charakter konkursowy. W konkursie wzięło udział 630 artystów z całej Polski. Do przeglądu zakwalifikowało się tylko 206 osób. Wernisaż odbył się 9 marca 2018 roku w Galerii Szyb Wilson Katowice. Aktywnie uczestniczy w wystawach organizowanych przez Koło Artystyczno-Naukowe „Piekarnia”przy PWSZ w N.Sączu, oraz TPSP w N.Sączu   Tworzy też rzeźby tematyczne, których materiałem jest gips, papier, tkanina, styropian.

Za swą działalność artystyczną odznaczony: Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego-Krzyż Małopolski, Medalem Przyjaciel Miasta Limanowa.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!