Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Artystyczna integracja Nowy Sącz – Chorzów

| 21 sierpnia 2017

W dniach 24 – 26 sierpnia br. zapraszamy na kolejna edycję Integracji Artystycznej CHORZÓW – NOWY SĄCZ, w ramach której zaprezentują się zespoły artystyczne z Chorzowskiego Centrum Kultury.

24 sierpnia 2017 r. o godz. 18:00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu – przy Al. Wolności 23 – Teatr REDUTA ŚLĄSKA zaprezentuje swój najnowszy spektakl familijny pt.  „UTOPCOWE OPOWIEŚCI”;
Reżyseria: Iwona Woźniak
Scenariusz: Sandra Jaworudzka
Scenografia/kostiumy/lalki – Marcin Kozłowski
Muzyka: Daria Kasprzak/Michał Leśniak
Koordynacja pracy artystycznej: Barbara Michalik.

Jest to historia zakorzeniona w śląskiej tradycji. Zderzenie współczesnego betonowego świata i ceglanych familoków z utopcową  głębiną stawu rybnego ma w założeniu nieść mocne ekologiczne przesłanie i poprzez zabawę przypominać regionalne tradycje.

„Czy poznaliście już dziwnego starca z domu na bagnach? Kim jest i dlaczego boją się go dzieci?  Poznajcie wesołą i pouczającą historię niezwykłego spotkania mieszkańców pewnego małego miasteczka z Utopcem, która pokazuje, jak dbać o przyrodę i szanować innych ludzi.”
Sandra  Jaworudzka (autorka scenariusza)

Dzień później – 25 sierpnia 2017 r. o godz. 18:00, również na scenie w MOK – musical pt.  „JA SIĘ BOJE SAMA SPAĆ” w wykonaniu Studia MusicaLOVEgo STEP Tomasza Micha.

Spektakl opowiada o grupie przyjaciółek, które spotykają się na wieczorze panieńskim. Przyszła panna młoda zastanawia się czy dobrze wybrała życiowego partnera. Koleżanki są podzielone w swoich opiniach. Początkowo wydaje się, że panie spędzą wieczór w domu na poważnych rozmowach przy lampce wina, nie mają jednak pojęcia, co je jeszcze czeka. Historia pełna zwrotów akcji i absurdalnego humoru. Jak zwykle będzie zabawnie i energetycznie.

W dniu 26 sierpnia 2017 r. Studio MusicaLOVE STEP wystąpi także na Rynku Nowego Sącza ok. godz. 17.00, w ramach 11. Anielskiego Jarmarku Sądeckiego.

Na wszystkie prezentacje WSTĘP WOLNY.

/źródło: www.mok.nowysacz.pl /

24 – 26 sierpnia 2017

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!