Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Akcja zbierania książek trwa

| 10 marca 2016

Obecnie trwa akcja zbierania książek dla naszych rodaków ze wschodu. Akcja powstała z inicjatywy Krynickiej Fundacji Braterstwo, która prosi o pomoc w zbiórce książek dla polskich bibliotek na Ukrainie.

Potrzebne są nowe, lub używane lektury, powieści, tomiki poezji, czy bajki i baśnie dla dzieci. Wszystko po to, by kresowiacy na Ukrainie mogli z czego uczyć się języka swoich przodków. – Starsi mieszkańcy wciąż jeszcze potrafią mówić i pisać po polsku. Problem jest jednak z młodymi ludźmi, którzy od swoich dziadków uczą się polskich zwrotów, ale gorzej jest z pisownią. Zbierane książki w krynickim urzędzie miasta trafią do trzech bibliotek, istniejącej we Lwowie oraz dwóch nowych w Chmielniku i Stiepaszkach.

Projekt-2

Fundacja zebrała już kilka tysięcy różnych publikacji, ale to wciąż kropla w morzu potrzeb. Dlatego Nowy Sącz dołącza do akcji. Osoby, które chcą pomóc mogą od teraz przynosić książki do Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu. – Z radością dołączamy do akcji. Nie możemy przecież zostawiać naszych rodaków na wschodzie bez pomocy. Czekamy na darczyńców od poniedziałku do soboty w godzinach od 9 do 17.

Zbiórka potrwa do końca kwietnia, a w maju książki zostaną przekazane polskim bibliotekom na Ukrainie. Fundacja Braterstwo, która już od kilku lat pomaga kresowiakom, zbiera także pieniądze na transport.
Pieniądze można przesyłać na konto:

Bank PKO BP 78 1020 3453 0000 8102 0215 0779
Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko-Ukraińsko-Słowackiej
prof. Henryka Świdzińskiego 28/1 33-380 Krynica Zdrój

Tags: , , , ,

Kategoria: Ciekawostki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!