Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Małopolska wieś dla seniorów

Rok 2012 został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Z tej okazji w Małopolsce powstała specjalna oferta wypoczynku na terenach wiejskich skierowana właśnie do seniorów.

Małopolska wieś dla seniorów – wersja PDF z możliwością podglądu i pobrania.

“Małopolska Wieś dla Seniorów”, to oferta przygotowana specjalnie do osób starszych. Zostało wybranych 15 gospodarstw na terenach wiejskich w Małopolsce, które prowadzą ludzie otwarci, serdeczni, chętnie spędzający czas ze swoimi gośćmi.  Specjalnie dla swoich gości przygotowali atrakcyjne oferty wypoczynku, od uprawiania turystyki aktywnej, jazdę na rowerze, konną, na nartach biegowych i zjazdowych, po spacery szlakami pieszymi. Podczas pobytu można też poznać historie i tradycje regionalne, zwiedzić z gospodarzami okoliczne zabytki. Oferują całodzienne wyżywienie, oparte również na regionalnej kuchni z wykorzystaniem produktów z tradycyjnych upraw. W obiektach „Małopolska Wieś dla Seniorów” goście powyżej 60 roku życia mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

seniorzy_mapa
 
Baza obiektów została pozyskana w ramach projektu „Specjalizacja małopolskiej agroturystyki” – realizowanego przez Sądecką Organizację Turystyczną przy wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna”.

logo_srednie malopolska

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!