Z telefonu – wystawa fotografii Jadwigi Marzec

| 23 czerwca 2022

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorka Jadwiga Marzec zapraszają na wystawę fotografii
pt. „Z telefonu”, która eksponowana będzie w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2 w dniach od 4 – 31 lipca 2022 r.

Wernisaż połączony z koncertem zespołu Vis a Vis odbędzie się 5 lipca 2022 r., o godzinie 17.00. 

Wstęp wolny.

Honorowy patronat na wystawą objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel.

O autorce:

Jadwiga Marzec – (z wykształcenia i zamiłowania pedagog) ur.1958 r. w Makowie Podhalańskim, od 1977 roku związana z Nowym Sączem (mieszka w Chełmcu). Autorka tekstów dla dzieci i dorosłych, poetka, malarka.

Debiutowała książką dla dzieci pt. „Niezwykły tydzień Frani” (2017r.).

W 2018 roku wydała biografię sądeckiej malarki Grażyny Kulig zatytułowaną „Marzenia nie liczą lat” za tę publikację otrzymała Wyróżnienie w XVIII edycji Nagrody Literackiej im. Władysława Stanisława Reymonta (Warszawa, 2019 r.)

W 2019 roku, ukazała się kolejna jej książka dla dzieci w młodszym wieku szkolnym „Puzzelkowe serce.

 W 2020 roku wydała „Nowe przygody Frani”, to kontynuacja „Niezwykłego tygodnia Frani”. Książka powstała inspirowana opowiadaniami dzieci biorącymi udział w Małopolskim Konkursie Literackim zorganizowanym z inicjatywy autorki i Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

W 2021 roku na zamówienie Starostwa Nowosądeckiego napisała bajkę promującą region „Poszukiwacze Przygód- Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”, książka została wydana przez Starostwo Powiatowe Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Wiersze publikowane w Almanachu Sądeckiego Klubu Literackiego „Na szlakach poezji” (2018 r.), Antologii poetyckiej „Być solą ziemi” (2019 r.) oraz miesięczniku „Sądeczanin” – w maju 2020 r. Debiutancki tomik „Z deszczem pod rękę” – wydała w 2021r.).

Liczne publikacje autorki (opowiadania dla dorosłych i bajki dla dzieci) ukazują się w ogólnopolskich wydaniach zbiorowych.

Bierze udział w spotkaniach autorskich w przedszkolach, szkołach, spotyka się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkami Klubów Seniora.  Współpracuje z bibliotekami nie tylko na terenie powiatu nowosądeckiego. Pracuje w komisjach konkursów literackich i recytatorskich.

Jest członkiem Sądeckiego Klubu Literackiego i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Maluje i fotografuje z potrzeby serca.
W 2018 roku miała miejsce jej pierwsza wystawa indywidualna fotografii i malarstwa w Galerii TPSP pt; Poszukiwania amatorki”.
W 2019 i 2020 roku w Konkursie Plastyki Twórców TPSP zdobyła II miejsce w kategorii „pozostałe techniki malarskie „a w 2021
w tej samej kategorii zdobyła wyróżnienie. Maluje akwarelą głównie pejzaże, czasem kwiaty. Fotografuje przyrodę to co ją zachwyca. Woda, mgła, chmury, odbicia w wodzie, kałuży, detale. Fascynują ją chwila i światło.

Nagrody i wyróżnienia:
Nagroda Starosty Nowosądeckiego za działalność w dziedzinie kultury – 2018 r.

Nagroda Starosty Nowosądeckiego za wkład pracy w promocję regionu -2021 r.

Srebrne Jabłko Sądeckie – za wkład pracy społecznej za upowszechnianie kultury regionu oraz promocję Ziemi Sądeckiej – 2021 r.

Nagroda Wójta Gminy Chełmiec – za działalność w dziedzinie kultury – 2021 r.

O zespole:

Duet powstał w 2018 z pasji do muzyki z szeroko pojętej krainy łagodności . Duet tworzą Katarzyna Chruściel wokalistka z wykształcenia sopran oraz Rafał  Gondek gitarzysta, autor tekstów i muzyki do wspólnie wykonywanych utworów.

Obecnie Katarzyna i Rafał pracują nad III wspólna płytą której premiera planowana jest na wakacje 2022r. Jako singiel promocyjny duet napisał utwór „ Cisza i Krzyk „ do którego został nagrany teledysk. Utwór ten wraz z dwoma innym z nowej płyty został zgłoszony do kolejnej edycji Festiwalu Niechaj Zabrzmi Bukowina im Wojtka Bellona w Busku Zdroju i został doceniony przez Jury w którym zasiadał sam Adam Ziemianin –   duet zdobył Grand Prix festiwalu oraz statuetkę Wiecznego Wędrowca oraz nominacje do festiwalu „ Bazuna „ Jednak najważniejszą działalnością duetu są koncerty – zarówno plenerowe Muszle koncertowe jak i klimatyczne kawiarnie artystyczne, biblioteki czy schroniska podczas których udowadniają że „ poezja nie jest taka straszna zwłaszcza zaśpiewana i wszyscy mogą się przy niej dobrze bawić.

4-31 lipca 2022 r.

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content