Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Barcice]: 4. Pannonica Folk Festival

| 28 lipca 2016

Największe gwiazdy muzyki folk, bałkańskie orkiestry dęte, mistrzowie trąbki, cygańskie zespoły, a do tego klubowe brzmienia w jednym miejscu! Brzmi niesamowicie? I Ty możesz usłyszeć je na żywo! Zapraszamy na 4. Edycję Festiwalu Pannonica, który odbędzie się od 25 do 27 sierpnia w małopolskich Barcicach.

Pod koniec sierpnia na terenie Sądecczyzny, w Barcicach pojawią się największe gwiazdy muzyki folkowej. Na scenie wystąpią znani artyści z Polski, Serbii, Węgier, Rumunii, Słowacji, Mecedonii i Czech. Lista gwiazd jest długa, a rozpoczyna ją serbski mistrz trąbki – Dejan Petrovića – legenda festiwalu w Guczy. Petrović wystąpi w Barcicach z całym, 12-osobowym, składem. Nie mniej ciekawym wydarzeniem będzie występ Mahala Rai Banda. Kultowa już piosenka tego zespołu, „Mahalageasca”, wykorzystana w przeboju kinowym „Borat” na pewno spotka się z niemałym aplauzem fanów. I nic dziwnego – dobór wykonawców i repertuaru na Festiwalu Pannonica jest świetnie przemyślany. Lubicie cygańskie brzmienia? Zespoły Parno Graszt z Węgier i Terne Chave – najbardziej cenione europejskie kapele romskie to propozycja właśnie dla Was! Chcecie poznać macedońskie brzmienia? Dzambo Agusevi Orkestar pojawi się na scenie już w czwartowy wieczór.

Nie zabraknie również polskich akcentów. Posłuchamy Dikandy, Chudoby i Shareny, a klubowe brzmienia dla wszystkich, którzy oczekują energetycznej zabawy zapewni Balkanscream.

Oprócz świetnych koncertów, organizatorzy przygotowali mnóstwo innych atrakcji, takich jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe czy biesiady. Na wszystkich, którzy poczują niedosyt muzyki, będzie czekać bałkańska potańcówka, tzw. GuczoDisco w stodole. Natomiast dla kinomaniaków został przewidziany nocny pokaz filmów o Bałkanach. O odpowiednie nawodnienie uczestników podczas wszystkich atrakcji zadba naturalna woda mineralna Piwniczanka – sponsor festiwalu. Piwniczankę spotkacie w specjalnej strefie relaksu, gdzie uczestnicy festiwalu będą mogli odpocząć, jak również wygrać rozmaite nagrody.

Niesamowite emocje zapewnią jednak nie tylko muzyka i wspaniali ludzie, ale także bliskość natury. Barcice rozrzucone są bowiem po okolicznych dolinkach i górach, skąd rozciaga się widok na dolinę Popradu, Kotlinę Sądecką i Beskid Sądecki. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i wśród pozytywnie zakręconych ludzi będzie można posłuchać największych gwiazd muzyki folk, poczuć pozytywną atmosferę oraz dobrze zjeść.

Ostatni weekend sierpnia w Barcicach zapowiada się więc niezwykle kulturalnie! Wioska będzie tętnić życiem, a bałkańskie rytmy zachęcą do wspólnego biesiadowania. Pannonica to festiwal przepełniony przyjazną atmosferą, czerpiący z bliskości natury w najlepszy możliwy sposób.

Nie wierzycie? Przyjedźcie i przekonajcie się sami! Więcej o festiwalu na stronie: www.pannonica.pl

Bilety w systemie on-line można zamówić pod adresem: ekobilet.pl

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Stary Sącz, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!