„Dwa Pokolenia, Trzy Spojrzenia”

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorzy Elżbieta, Karolina i Jarogniew Barciszewscy – Kozioł zapraszają do odwiedzenia wystawy swoich prac fotograficznych, które prezentowane będą w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2 od 11 maja  2018 roku. Wystawa będzie czynna do 30 maja 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty od godziny 9.00 do 13.00. Zapraszamy!

11 – 31 maja 2018

O autorach wystawy:

Elżbieta Barciszewska – Kozioł

W 1991 r. ukończyła polonistkę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a następnie kształciła się w kierunkach artystycznych na tejże uczelni („Arteterapia” oraz „Ceramika, biżuteria, małe formy odlewnicze”.) Uczy w Pałacu Młodzieży arteterapii, sztuki użytkowej i rękodzieła ceramicznego. Jej pasją są podróże, szczególnie tam, gdzie są górskie krajobrazy i piękny folklor. Największą swoją uwagę zwraca na słowacki Spisz i lachowski folklor. Aparat fotograficzny towarzyszy jej na każdym kroku. Wraz z swoimi uczniami pokazuje swoje prace na dorocznych przeglądach w Pałacu Młodzieży oraz poza tą placówką. Swoimi pasjami pragnie zarażać swoje dzieci oraz swoich uczniów.

Jarogniew Barciszewski – Kozioł

Urodzony w 1999 r. w Nowym Sączu. Obecnie jest w III klasie Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu, na specjalizacji ,,Tkanina Artystyczna.” Od najmłodszych lat uczęszcza na zajęcia artystyczne do Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Wielokrotnie reprezentował tą placówkę na konkursach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Największym osiągnięciem był srebrny medal w Tajwanie. Licznie uczestniczy w wystawach organizowanych zarówno przez Katolickie Liceum Plastyczne jak i Pałac Młodzieży. Jego prace są pokazywane również na licznych wystawach pokonkursowych.  Interesuje się fotografią, modą, folkiem, architekturą oraz przyrodą.

Karolina Barciszewska – Kozioł

Urodzona w Nowym Sączu, od pięciu lat mieszka pod Tatrami. Jest wychowanką Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. W 2012 roku ukończyła Katolickie Liceum Plastyczne (specjalizacje: Techniki malarskie i pozłotniczne z elementami ikonopisarstwa). W 2015 roku obroniła rzeźbiarski dyplom (u prof. dr hab. Andrzeja Szarka) na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu z kierunku: Edukacja Artystyczna z zakresu sztuk plastycznych. W 2017 roku została przewodnikiem tatrzańskim. Na co dzień pracuje w schronisku górskim. Uczestniczka wielu ogólnopolskich plenerów fotograficznych i malarskich. Prace były licznie pokazywane na różnych wystawach oraz biennalach zbiorowych na szczeblu krajowym jak i zagranicznym. Ma na swoim koncie dwie fotograficzne wystawy indywidualne. W 2013 r. pt. „Czarny?, Czarny! Czarny…” (Klub Sztuki Art&Cafe w Nowym Sączu. Druga miała miejsce w 2016 r. w Centrum Informacji Turystycznej pt. „Krok za krokiem”. Wielokrotnie nagradzana w konkursach  fotograficznych. Jej fotografie są publikowane w Internecie oraz w prasie o tematyce wysokogórskiej. Fotografia towarzyszy jej na każdym kroku, poza Tatrami kocha Beskidy, Pieniny, Folk oraz turystykę rowerową.
Polska Jest Nasza – Święto Flagi

Fundacja Żyj Aktywnie zaprasza na Festyn Patriotyczny z okazji Dnia Flagi, który odbędzie się  w środę 2 maja, tradycyjnie już, w Miasteczku Galicyjskim. Podczas Festynu będzie można posłuchać koncertu orkiestry dętej i granych przez nią melodii patriotycznych, a także obejrzeć występ grupy Tamburomajorek ze Starego Sącza. Ponadto konkursy i inne atrakcje dla młodszych. Szczegóły na plakacie.

2 maja 2018

2 maja 2018

 
[Muszyna]: Koncert w Szarotce: Yellow Horse

Kawiarnia Artystyczna Szarotka zaprasza w sobotę 5 maja o godzinie 19.00 na koncert Yellow Horse. Paweł Soja, Dominik Cynar i Mateusz Krupiński na co dzień grają Steel Velvet i Ciryam, w swym nowym projekcie wracają do korzeni bluesa, country, southern rocka i pokrewnych gatunków.
Bilety w cenie 15 zł – przedsprzedaż oraz 20 zł w dniu koncertu do nabycia w Kawiarni Szarotka, Rynek 14a, Muszyna.

5 maja 2018
[Stary Sącz]: Koncert Wiosenny

Miejska Orkiestra Stary Sącz zaprasza 5 maja o godzinie 19.00 do Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari na Koncert Wiosenny.
W programie m. in.:
Utwory z musicali i filmów: “Grease” (Warren Casey i Jim Jacobs), “Taniec Wampira” (Jim Steinman) w aranżacji Wolfganga Wossnera, “Ammerland” (Jacob de Haan), Les Humphries in Concert w aranżacji Kurta Gable, “Star Wars Saga” (John Williams), “El Pedro” (Karl Safaric), ‘“Upiór w operze” (Andrew Lloyd Webber), “Harry Potter i kamień filozoficzny” (John Williams) w aranżacji Franka Bernaertsa.
Bilety : Online oraz w Punkcie Informacji Turystycznej w Starym Sączu , Rynek 5

5 maja 2018

 
[Piwniczna – Zdrój]: 227 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza na uroczyste obchody 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegółowy program uroczystości na plakacie.

3 maja 2018
[Muszyna]: Popołudnie przy kawie: W melodii tej siła zaklęta…

Kawiarnia Dwór Starostów zaprasza w czwartek 3 maja na koncert Gosi Saraty oraz Natalii Górowskiej – Kowalik. Koncert odbędzie się o godzinie 15.00 i 18.00. Wstęp wolny.

3 maja 2018
227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2018

Program uroczystości w Nowym Sączu:

3 maja 2018 r. (czwartek), godz. 10:30
BAZYLIKA ŚW. MAŁGORZATY

Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pocztów sztandarowych, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich oraz szkół; homilię wygłosi ks. dr Andrzej Turek;

godz. 11:30 – przemarsz uczestników uroczystości ulicami: św. Ducha, Lwowską, Rynkiem, Piotra Skargi na Plac 3 Maja;

godz. 11:50

PLAC 3 MAJA:

  • przemówienie Prezydenta Miasta Nowego Sącza,
  • złożenie kwiatów pod pomnikiem Stanisława Małachowskiego przez parlamentarzystów sądeckich, przedstawicieli organizacji kombatanckich oraz samorządu miejskiego i powiatowego;
  • występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej;

 

godz. 18:30

DZIEDZINIEC KOŚCIOŁA PW. DUCHA ŚWIĘTEGO – UL. PIOTRA SKARGI:

„WITAJ MAJOWA JUTRZENKO” − Sądeckie Patriotyczne Śpiewanie z udziałem wokalistów i recytatorów Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Organizatorzy:
Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, parafia pw. Św. Małgorzaty w Nowym Sączu, Parafia pw. Ducha świętego w Nowym Sączu
[Muszyna]: Maraton Łuczniczy

Stowarzyszenie Sportowo Historyczne Dragon zaprasza na trzydniowy Maraton Łuczniczy który odbędzie się w dniach 1-3 maja w Muszynie oraz Krynicy.


1 maja Muszyna
 – Turniej Łuczniczy o pieczęć Starosty na Muszynie. Turniej o charakterze historycznym – preferowani łucznicy w strojach epokowych. Turniej dla łuczników tradycyjnych i klasycznych w kategoriach młodzik, junior, senior – z podziałem na kobiety i mężczyzn (FITA, 2D,3D)

2 maja Krynica-Zdrój -Turniej Łuczniczy o Kryształowy Dzban Krynicy (w ramach Pucharu Południa) dla łuczników tradycyjnych i klasycznych oraz bloczkowych w kategoriach Pucharu Południa (FITA,2D,3D)

3 maja Krynica-Zdrój Turniej Łuczniczy o „Puchar Dragona” łuczników tradycyjnych i klasycznych oraz bloczkowych (Fita,2D 3D)

Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.zawodysportowe.info/maraton

1 – 3 maja 2018
[Stary Sącz]: Gminne Obchody 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek zaprasza mieszkańców oraz gości w dniu 3 maja 2018 r. do udziału w uroczystych obchodach Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegółowy program na plakacie.

3 maja 2018
Miłosne porachunki. Blue Moon – premiera Teatru Nowego

Miłosne porachunki. Blue Moon to autorski spektakl muzyczny o charakterze komediowym, z miłością w tle oraz elementami historii mafijnej, którego akcja toczy się w I połowie XX wieku. Premiera spektaklu odbędzie się 26 maja 2018 r. o godzinie 18.00 w Auli PWSZ,  Nowy Sącz przy Alei Wolności 40.

Rezerwacji biletów można dokonać pod numerem: 508 723 986

26 maja 2018