[Muszyna]: Festiwal Wód Mineralnych

W pierwszym tygodniu sierpnia zapraszamy do Muszyny na największe plenerowe wydarzenie w kurorcie, któremu towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny oraz to, z czego Muszyna najbardziej słynie – wyśmienita woda. Szczegółów szukajcie na plakatach.
Tanie Wakacyjne Podróże Filmowe – Podróż za jeden uśmiech

29 lipca - 4 sierpnia

29 lipca – 4 sierpnia
Zhanna Orchel

Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju zaprasza do Galerii Siedlisko na wernisaż wystawy grafiki  Zhanny Orchel który odbędzie się w piątek 5 sierpnia o godzinie 18.00.

Wystawę można oglądać od 1 do 28 sierpnia 2016 r.

Zhanna Orchel urodziła się w Witebsku na Białorusi.  Jest absolwentką Witebskiego Państwowego Instytutu Pedagogicznego im. S.M. Kirowa /dyplom w pracowni profesora Leonida Antimonowa/ i Witebskiego Państwowego Uniwersytetu im. P.M. Maszerowa /magister sztuki/.  Uprawia grafikę. Była nauczycielką plastyki i historii sztuki w witebskiej szkole średniej. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych m.in. w Witebsku „Kobieta w sztuce”, „Słowiański Bazar”, „Portret miasta” w corocznych „Salonach Witebskich Artystów” i w Rosji w miastach Odincowo i Smoleńsk. W 2009 r. zaprezentowała indywidualną wystawę grafiki w Witebsku. Jest uczestnikiem Międzynarodowych Malarskich Plenerów Polonijnych „Wschód – Zachód” Gorlice (2002-2011) oraz kuratorką poplenerowej wystawy „Wschód – Zachód Gorlice 2011” i „Salon Gorlicki 2012” /członek Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi i Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach/.  Obecnie mieszka i tworzy w Gorlicach.
/źródło: www.muzeum.gorlice.pl/

1 - 28 sierpnia, wernisaż 5 sierpnia

5 sierpnia
[Krynica – Zdrój]: Koniec dnia czerwonym pachnie winem….

Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju oraz Stowarzyszenie „Czyń dobro, mimo wszystko” zapraszają na koncert charytatywny dla Karoliny – wolontariuszki stowarzyszenia oraz niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych dzieci- podopiecznych Stowarzyszenia.

31 lipca

31 lipca
TACY JAK MY- specjalny pokaz filmu dokumentalnego

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na specjalny przedpremierowy pokaz filmu TACY JAK MY w reżyserii Piotra Mularuka i Marii Siniarskiej który będzie emitowany ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Seans rozpocznie się 1 sierpnia o godz. 17.00 w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3.

TACY JAK MY – przedpremiera
Polska 2016, 49′, dokumentalny, od 15 lat
bilety: 12 i 14 zł

 

https://youtu.be/FsGXvij4tXE

Jest to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkim na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia 2016

1 sierpnia 2016

W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego./źródło: www.mcksokol.pl/
Weekend 29 – 31 lipca 2016 r.
VIII Karpacki Maraton Rowerowy

Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy w najbliższą sobotę 6 sierpnia na Camping przy Domu Turysty PTTK w Nowym Sączu (ul. Nadbrzeżna 40) skąd wystartuje Karpacki Maraton Rowerowy. Udział w imprezie może wziąć każdy. Organizatorzy przygotowali trzy warianty tras,  dla zaawansowanych, średnio trudną oraz rekreacyjną. Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Starosta Nowosądecki Marek Pławiak. Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy.

Program:

  • Trasa szosowa – ok. 60 km po asfalcie
  • Trasa terenowa – 50 km przez lasy i góry.
  • Dla amatorów przewidziana została trasa rekreacyjna w pobliżu Nowego Sącza. Dla tej grupy, organizator zapewnił opiekę przewodnika turystyki rowerowej.

6 sierpnia

6 sierpnia
[Królowa Górna]: Orlik – Moje boisko

Wójt Gminy Kamionka Wielka zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych który odbędzie się w sobotę 30 lipca na Boisku Orlika w Królowej Górnej.

30 lipca

30 lipca
Słowikowe koncerty weekendowe

Kawiarnia Spóźniony Słowik zaprasza w najbliższy weekend na dwa koncerty. Szczegółów szukajcie na plakatach.

Spóźniony Słowik, ul. Długosza – wejście od strony Plant.
Półkolonia w Boulderzone – Last minute

boulder zoneDruga tura wakacji na ściance wspinaczkowej już tuż, tuż. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na turnusy sierpniowe w terminach:
1.08.2016 – 5.08.2016
8.08.2016 – 12.08.2016
15.08.2016 – 19.08.2016

godziny zajęć: 12.00 – 15.00

-trzy godziny szalonej zabawy
-opieka doświadczonych animatorów
-wspinanie i zabawy wspinaczkowe
-tyrolka, mostki, huśtawki linowe,
-przeciąganie liny
-sportowe zajęcia ogólnorozwojowe na powietrzu
-projekcje znanych i mniej znanych bajek
-niespodzianka na koniec turnusu
-HIT!!! Granie na ścianie – czyli wirtualna gra rozgrywana bezpośrednio na ściance wspinaczkowej

Info: 692 434 185
szczegóły: www.boulder-zone.pl