[Tylicz]: Festyn Rowerowy oraz Piknik Organizacji Pozarządowych Gminy Krynica – Zdrój

5 lipca zapraszamy do Tylicza na podwójną imprezę plenerową czyli Rodzinny Festyn Rowerowy oraz I Piknik Organizacji Pozarządowych Gminy Krynica – Zdrój . Dla aktywnych – zawody rowerowe – zapisy na stronie www.aktywnytylicz.pl. Dla tych którzy nie lubią się spocić wszystko to, co w piknikach najlepsze; występy zespołów, atrakcje, pokazy. Impreza odbędzie się na Stadionie Sportowym w Tyliczu.

5 lipca

5 lipca
[Muszyna]: Spotkanie autorskie z Adamem Ziemianinem

Biblioteka Miejska w Muszynie zaprasza w sobotę 4 lipca 2015 r. na spotkanie z poetą Adamem Ziemianinem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00.

Adam Ziemianin.
Urodził się 12 maja 1948 roku w Muszynie, miasteczku uzdrowiskowym nad Popradem. Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego pracował jako nauczyciel w Brzuśniku w okolicy Żywca. Wkrótce wrócił do Krakowa jako student filologii polskiej na UJ. W 1977 roku podjął pracę dziennikarską w piśmie Kolejarz, później przeniósł się do Echa Krakowa, gdzie pracował do 1997 roku. Obecnie jest dziennikarzem Gazety Krakowskiej. Wcześniej flisował na Popradzie, był inwentaryzatorem, latał też na szybowcach. W wędrówkach poetyckich z Wolną Grupą Bukowina, której liderem był legendarny, nieżyjący już- Wojtek Bellon, poeta odwiedził w 1975 roku Gorzeń Górny- miejscowość rodzinną Emila Zegadłowicza, autora Zmór, Motorów i Powsinóg beskidzkich. Tam poznał jego wnuczkę Marię; ich ślub odbył się w 1976 roku. Mają dwoje utalentowanych dzieci- Halszkę i Kacpra.

4 lipca

4 lipca

Biblioteka Miejska w Muszynie, ul. Rynek 11, www.biblioteka.muszyna.iap.pl/pl

Ziemianin debiutował wierszem Święty Jan z Kasiny Wielkiej w lutym 1968 roku na łamach Życia Literackiego. Pierwszy tomik Wypogadza się nad naszym domem ukazał się w 1975r. Ryszard Matuszewski, omawiając na łamach Literatury książki tego roku, za jeden z najciekawszych debiutów uznał właśnie tom Ziemianina. (…) /źródło: www.ziemianin.art.pl/
Tanie wtorki w Heliosie
WASZ ART

Od 6 do 11 lipca zapraszamy do Starej Zbrojowni (Al. Wolności 40 – obok Biblioteki PWZS) na wystawę prac absolwentów Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych PWSZ oraz cykl warsztatów z różnych dziedzin sztuki.

6 - 11 lipca
7. Mini Wyścig Kolarski Solidarności

2 lipca zapraszamy na Nowosądecki Rynek do Miasteczka Wyścigowego skąd odbędzie się start do 3 etapu 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków (etap Nowy Sącz – Jaworzno) oraz 7. Mini Wyścig Kolarski. Wyścig Kolarski dla dzieci rozpoczyna się o godzinie 10.50. Start honorowy 26 MWKSiO nastąpi o godzinie 13.20.
Tryumf Słońca

Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu zaprasza na wernisaż wystawy prac członków stowarzyszenia zatytułowanej „Tryumf Słońca” który odbędzie się 2 lipca o godzinie 17.00 w Galerii TPSP, ul. Jagiellońska 48. Wystawę można oglądać do piątku 30 lipca 2015 r.

2  - 30 lipca

2 – 30 lipca
Studenckie Chatki i bazy namiotowe PTTK
[Muszyna]: Spotkanie z Joanną Krupińską – Trzebiatowską

Biblioteka Miejska w Muszynie zaprasza w czwartek 2 lipca 2015 r. o godzinie 17.00 na spotkanie z poetka i pisarka Joanną Krupińską – Trzebiatowską. Wstęp wolny.

Joanna Krupińska-Trzebiatowska (ur. 1951) – poetka i pisarka. Z zawodu jest prawniczką, pracuje jako prokurator. W 1973 roku ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu w 1973 roku związała się z zawodem prokuratorskim. Po wypadku samochodowym, któremu uległa w 1977 roku, opublikowała na łamach Życia Literackiego pierwszy wiersz. W 1994 roku ukazały się niemal jednocześnie jej trzy tomiki wierszy: Przebudzenie, Sny oraz Płomienie – dwa ostatnie z przedmową i posłowiem autorstwa prof. Bolesława Farona. W 1999 wyszły kolejne zbiory wierszy: Labirynt, Jesienny nokturn, Wśród nas, rok 2001 przyniósł zaś tomik Rzeczywiste i nierzeczywiste, z posłowiem prof. Wita Jaworskiego.

2 lipca

2 lipca

Wykonując w dalszym ciągu zawód prokuratora, Joanna Krupińska-Trzebiatowska, obok poezji, zajęła się również publicystyką, współtworząc, a następnie redagując Hybrydę – pismo artystyczno-literackie Stowarzyszenia Twórczego Polart (od 2001 roku jest redaktor naczelną tego pisma). Rok 2005 przyniósł jej debiut prozatorski: Cień Boga – powieść z gatunku science fiction. W 2006 roku ukazał się Magiczny krąg[2], a w 2007 roku Związek bez zobowiązań. Rok 2008 przyniósł powieść Donos, a dwa lata później ukazał się Doktor Q, oraz tomik poezji Taniec śmierci./źródło: wikipedia/

Biblioteka Miejska w Muszynie, ul. Rynek 11, www.biblioteka.muszyna.iap.pl/pl
[Piwniczna – Zdrój]: Brydż na Sądecczyźnie

Stowarzyszenie Brydża Sportowego „Alf” zaprasza 5 lipca o godzinie 10.00 na Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Piwnicznej – Zdroju. Turniej odbędzie się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, w Piwnicznej – Zdroju, Rynek 11. Wpisowe 20 zł od osoby.

5 lipca

5 lipca
[Piwniczna – Zdrój]: IV Bieg i Marsz Piwniczanki

Piwniczna Zdrój zaprasza na Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w Nordic Wolking oraz Bieg Piwniczanki. Zawody odbędą się 26 lipca (niedziela). Rozpoczęcie o godzinie 10.00. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie :     www.biegpopradzki.pl

26 lipca

26 lipca