I Noc Żeglarska

Jak powiadał Jack Sparrow „No cóż. Przyznaję się. Jest moją intencją zarekwirować jeden z tych okrętów, nająć na La Rocce załogę, a potem grabić i łupić, aż padnę na mój piracki pysk!”

Wszystkie Wilki Morskie, oraz Wilczyce, zwłaszcza te z długimi kręconymi czarnymi zębami, oraz zatwardziałe Szczury Lądowe, zapraszamy do La Rocca Music Cafe na Noc Żeglarską. Przez jeden wieczór poczujemy się jak prawdziwi piraci, na prawdziwie pirackiej imprezie, po której być może niektórzy zdecydują się następny urlop spędzić na morzu. Będziemy się halsować od Koncertu Szantowego w kierunku Grilla. Obejrzymy prezentacje, filmy oraz zdjęcia z rejsów, dzięki którym wszyscy, bez wyjątku, poczujemy namiastkę prawdziwego żeglarstwa.

Start: piątek 5 czerwca, godzina 19.00, La Rocca Music Cafe, ul. Szwedzka 3.

5 czerwca

5 czerwca
Zawody Pływackie Amatorów

Pływalnia przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu zaprasza na Zawody Pływackie Amatorów. Zawody zorganizowane z okazji Dnia Dziecka odbędą się 3 czerwca o godzinie 10.00 w MOSiR w Nowym Sączu, ul. Nadbrzeżna 34.

3 czerwca

3 czerwca
[Łącko]: Gala Boksu

6 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy na Galę Boksu która odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Łącku. Wstęp wolny.

6 czerwca

6 czerwca
V Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne

1 czerwca o godzinie 12.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na płytę nowosądeckiego rynku,  gdzie będą mogli wspólnie stworzyć,  niepowtarzalny rodzinny rysunek oraz obejrzeć występy dzieci młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury.

1 czerwca

1 czerwca
[Piwniczna – Zdrój]: I Piwniczańska Gra Miejska

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” z Piwnicznej- Zdroju serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I Piwniczańskiej Grze Miejskiej. Impreza rozpocznie się
6 czerwca 2015 r. o godzinie 13.00
na płycie rynku w Piwnicznej- Zdroju.

Hasłem oraz myślą przewodnią tegorocznej edycji będzie „Polowanie na skarby króla Kazimierza Wielkiego”- królewską koronę oraz klucze do bram miasta. Zmagania zakończy uczta przy królewskim ognisku.

W Piwniczańskiej Grze Miejskiej może wziąć udział każdy, gdyż trasy dostosowane są wszystkich grup wiekowych i każdego stopnia sprawności. Przewidziana jest także trasa dla osób niepełnosprawnych.

6 czerwca

6 czerwca

Program zabawy:
• 13:00 do 14:00 – zapisy uczestników
• 14:00 do 16:00 – rywalizacja na trasie
• 15:30 do 16:30 – zabawy dla dzieci
• ok.16:30 – wyniki rywalizacji nagrodzenie uczestników
• ok.17:00 – ognisko nad Popradem, biesiada aż do wieczora
Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc pod adresem mailowym: gra.miejska.piwniczna@gmail.com. W tym celu prosimy o podanie imienia i nazwiska lidera bądź opiekuna (w przypadku grupy osób niepełnoletnich) grupy oraz wybór trasy.
Udział w grze jest bezpłatny, jednak podczas imprezy zbierane będą cegiełki na rozbudowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach.
W zabawach dla dzieci oraz biesiadzie przy ognisku udział może wziąć każdy (niezależnie od uczestnictwa w grze). W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu: Monika Dziedzina, tel: 507 258 444, e-mail: gra.miejska.piwniczna@gmail.com
Więcej informacji na naszej stronie na facebooku
Serdecznie zapraszamy Organizatorzy
/źródło: www.piwniczna.pl/
Kiermasz staroci

W najbliższy weekend 30 – 31 maja od godziny 9.00 do 17.00 Prezydent Miasta Ryszard Nowak zaprasza na nowosądecki rynek na Kiermasz staroci. W tym roku będzie ponad pięćdziesięciu wystawców i kolekcjonerów z całej Polski.

30 - 31 maja

30 – 31 maja
[Stary Sącz]: Tryptyk Rzymski Jana Pawła II

Młodzież z Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu zaprasza 4 czerwca o godzinie 17.00 do starosądeckiego Kina Sokół (ul. Batorego 23, Stary Sącz) na spektakl „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II.

4 czerwca

4 czerwca
[Podrzecze]: Kot w Butach

Świetlica w Podrzeczu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu, zapraszają wszystkie dzieci, na spektakl „Kot w Butach” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Artystycznych „Art.-Re” z Krakowa, który odbędzie się 2 czerwca o godzinie 17.00.

2 czerwca

2 czerwca
Noc Atrakcji – Noc Bibliotek

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza w najbliższą sobotę 30 maja, od godziny 18.00 do 21.00 na Noc Bibliotek – I edycję ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Z tej okazji specjalnie dla Państwa SBP przygotowała kilka atrakcji.

30 maja

30 maja

– koncert poezji śpiewanej „MAREK GRECHUTA I INNI” w wykonaniu zespołu Akustyczni Band /godz. 18.30/,
– otwarcie magazynów bibliotecznych z możliwością samodzielnego wyboru książek,
– pokaz digitalizacji,
– tajniki pracy działu opracowywania książek – dlaczego zakupiona książka nie trafia prosto w ręce czytelnika,
– mnóstwo nowości wydawniczych,
– nagrody rzeczowe dla uczestników.
www.nocbibliotek.org

Sądecka Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 11, Nowy Sącz, www.sbp.nowysacz.pl
Weekend 29 – 31 maja